Ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych

Wrocław, Lublin, Toruń, Szczecin i Kraków w czołówce - tam są najlepsze licea i technika w Polsce.

W auli Politechniki Warszawskiej, po raz 15 ogłoszono ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych.

LO numer XIV imienia Polonii Belgijskiej we Wrocławiu - to najlepsze liceum, natomiast Technikum Elektroniczne imienia Obrońców Lublina 1939 z Lublina - to najlepsza technikum w kraju.

Jak podkreśla Marek Łaźniak dyrektor XIV LO we Wrocławiu, szkoła musi przez wiele lat pracować nad dobrymi wynikami nauczania. Uczniowie wybierają szkołę ponieważ chcą zrealizować określony cel, ale gdyby szkoła nie spełniała oczekiwań szybko straciłaby też i renomę mówi Łaźniak.

Elżbieta Hanc dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych z Lublina dodaje, że kluczem do sukcesu edukacyjnego jest odpowiednia kadra nauczycieli. Ważna jest też właściwa współpraca nauczycieli i uczniów w spokojnej atmosferze pracy przyznaje Hanc.

Najlepszą szkołą 15 - lecia czyli placówką, która przez 7 lat była numerem jeden w rankingu jest XIII LO w Szczecinie.

Dyrektor liceum Cezary Urban tłumaczy, że szkole udało się wypracować odpowiednią renomę, uczniowie wiedzą co chcą osiągać i jaka jest tu kadra pedagogiczna. Uczniowie mają swoje marzenia, ambicje i oczekiwania, a nauczyciele poprzez wymagania pozwalają na realizację tych marzeń zaznacza Urban.

Kapituła oceniała szkoły biorąc pod uwagę: sukcesy w olimpiadach, wyniki matur, egzaminów zawodowych i opinię akademicką. Na sukces składa się wspólna praca szkoły i domu wyjaśnia przewodniczący kapituły profesor Jan Łaszczyk.

Jego zdaniem są to rezultaty, codziennej pracy nauczycieli, ale także uczniów i rodziców.

Ranking opublikowany wspólnie przez miesięcznik Perspektywy oraz Rzeczpospolitą jest wskazówką dla uczniów gimnazjów, którzy w czerwcu będą decydować o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

Wszystkie rankingi, obejmujące łącznie 1500 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych są na portalu edukacyjnym www.perspektywy.pl

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/Edyta Poźniak/pbp

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~www

Samonapędzająca się piramida.
Najlepsza szkoła to ta, co ma najlepszych uczniów.

! Odpowiedz
0 0 ~Santa Kloss

Kolejna ściema z tymi renomowanymi szkołami. Chodziłem już do "renomowanego" gimnazjum a obecnie uczęszczam do "renomowanego" liceum (jednego z 3 najlepszych w mieście). Wiadomości spoza podręcznika jak na lekarstwo a niektórzy nauczyciele mają problem z realizacją podstawy programowej. Szkoła przypisuje sobie sukcesy uczniów którzy sami się przygotowują (przykład: do egzaminu gimnazjalnego m. In. z biologii przygotowywałem się sam bo podręcznik z trzeciej klasy zaczęliśmy przerabiać... w styczniu. Z innych przedmiotów było podobnie. Komu zawdzięczam wysokie wyniki? Nauczycielom :)

Pokaż cały komentarz !
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl