Facebook przełożył Randkę

Facebook przygotowywał dla Europejczyków premierę swojego serwisu randkowego na Walentynki. Aplikacja działa już w 20 krajach na całym świecie. Randkę odwołano – światowy gigant musi jeszcze popracować na zabezpieczeniami.

(Pexels)

Randki Facebooka zostały uruchomione kilka miesięcy temu w USA oraz 20 innych państwach na świecie. Na 14 lutego Facebook zapowiedział premierę serwisu w Europie. Do nowej funkcjonalności można zalogować się przez konto na portalu społecznościowym. 

Facebook poinformował urzędników europejskich o wprowadzeniu Dating Facebook – nie przesłał jednak niezbędnych dokumentów. Na podstawie przepisów o ochronie danych osobowych firma powinna przedstawić niezbędne informacje umożliwiające zweryfikowanie, czy dane użytkowników będą "bezpieczne" w aplikacji. 

Urzędnicy z Komisji ds. Ochrony Danych przeprowadzili kontrolę w siedzibie Facebooka w Irlandii oraz uzupełnili dokumentację. Po wizycie firma przełożyła wprowadzenie usługi serwisu randkowego. Na razie nie znamy nowej daty premiery w Europie. Facebook popracuje jeszcze nad funkcją Randki, tak aby przygotować ją na europejski rynek.

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 8 dziki_losos

To znaczy, że mamy wyższe standardy bezpieczeństwa, niż USA. RODO było potrzebne.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.