Rafalska: Wysokość najniższej emerytury wzrośnie do 1000 zł

Do 1000 zł wzrośnie wysokość najniższej emerytury - zapowiedziała we wtorek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Obecnie wynosi ona 882 zł 56 gr. Również w KRUS wprowadzona zostanie gwarancja najniższej emerytury i renty na poziomie 1000 zł.

Rafalska: Wysokość najniższej emerytury wzrośnie do 1000 zł
Rafalska: Wysokość najniższej emerytury wzrośnie do 1000 zł (fot. P. Tracz / Kancelaria Premiera RP)

Jak poinformowała Rafalska na konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów, rząd proponuje, by w marcu 2017 r. w ramach waloryzacji wszystkie emerytury i renty z systemu ubezpieczenia społecznego, z ubezpieczenia społecznego rolników, z zaopatrzenia tzw. służb mundurowych, zasiłki i świadczenia przedemerytalne, zostały podniesione o wskaźnik wynoszący 100,73 proc.

Rafalska zapowiedziała, że wysokość najniższej emerytury (dla osób, które mają do niej prawo) z obecnej kwoty 882,56 zł zostanie podniesiona do 1000 zł. Wzrosną również: renta socjalna - z 741 zł 35 gr. do 840 zł oraz renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy - z 676 zł 75 gr. do 750 zł.

Minimalna gwarantowana podwyżka to 10 zł. Zostaną nią objęci wszyscy emeryci i renciści, których świadczenia nie przewyższają kwoty 1369,86 zł. Pozostali, jak wyjaśniła Rafalska, otrzymają podwyżkę zgodną ze wskaźnikiem waloryzacji.

"Żeby otrzymać najniższą, minimalną emeryturę, trzeba spełnić określone warunki, w tym warunki stażowe. Są osoby, które według tych nowych systemów odbierają znacznie niższe, kilkuzłotowe emerytury" - przypomniała Rafalska, tłumacząc, że podwyżka obejmie osoby uprawnione do najniższej emerytury.

W systemie ubezpieczenia społecznego rolników zostanie wprowadzona gwarancja najniższej wysokości emerytury i renty na poziomie 1000 zł. Będą one waloryzowane tak, jak w innych systemach.

Rafalska zapewniła, że propozycja waloryzacji mieści się w środkach budżetowych na 2017 r. "Ten sposób rozwiązania konsumuje środki, które dotąd też były przeznaczone na dodatki do najniższych emerytur i rent. Czyli te środki, które były na waloryzację plus środki na dodatki, dały nam możliwość podniesienia najniższych emerytur (...) oraz +dosypania+ środków do tego, żeby najniższe waloryzacje nie wynosiły mniej niż 10 złotych, a nie np. 4,5 zł w przypadku renty socjalnej" - wyjaśniła minister.

"Wiem, że to nie jest duży skok, ale równocześnie wzrost tych najniższych emerytur jest znaczący" - dodała.

Minister pytana o koszty waloryzacji powiedziała, że sięgną one ponad 2 mld 600 mln zł. "Precyzyjnie kwota będzie policzona wtedy, kiedy będziemy wiedzieli na koniec roku, jaki jest wskaźnik waloryzacji, bo ten wskaźnik będzie się zmieniał" - dodała.

Jak podkreśliła, dzięki podwyżkom uda się utrzymać realną wartość wszystkich emerytur i rent, ich siłę nabywczą. "Po drugie gwarantujemy przy tym bardzo niskim wskaźniku waloryzacji w miarę odczuwalną lepszą kwotę waloryzacji, nie niższą niż 10 zł" - powiedziała Rafalska.

MRPiPS wskazało, że podwyżkę można wyliczyć, mnożąc dotychczasową wysokość emerytury przez 1,0073. Jeśli ktoś otrzymuje np. 1500 zł emerytury, to po waloryzacji otrzyma 1510,95 zł.

Według szacunków resortu, na podwyżce skorzysta ok. 2,1 mln świadczeniobiorców FUS oraz prawie wszyscy świadczeniobiorcy KRUS (ok.1,1 mln z 1,2 mln wszystkich świadczeniobiorców). (PAP)

akw/ ozk/ pru/ bos/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~emerytka

W tej chwili mam 1015,24 gr emerytury, a będe otrzymywała w 2017 roku 1022,65 gr czyli 7 zł 40 gr więcej...bardzo dziękuje , tylko proszę powiedzieć na co mam je przeznaczyć??? paczka Tenalady kosztuje 10 zł, która kobieta musi używać to wie co to takiego. Jeszcze raz dziękuje za tyle dobroci.

! Odpowiedz
0 1 ~asd

Czy sie stoi czy sie lezy 1000 zl sie nalezy to jest obfaza dla ciezko i uczsiwie pracujacych i placacych wszystkie zlodziejskie skladki

! Odpowiedz
0 0 ~polak2

No ?to sobie ponarzekaliśmy a para w gwizdek Rząd wie lepiej ?...nie mówić.

! Odpowiedz
0 1 ~Brudnyharry

Przypomne wszystkim mlodym na smieciowkach tym co mysla o wyjezdze jak to panstwo dba o mlodych - ze strony ministerstwa - kwartalna skladka zus do 50h no no ile ile ... 400 zeta.

! Odpowiedz
2 5 ~DobryZmiennik

Dziś pracują tylko frajerzy. Kasa spada z nieba i należy tylko wyciągać ręce po nią, ręce mają być czyściutkie, nie utułane pracą!!!

! Odpowiedz
1 5 ~jjjjjjjjjjjjjjjj

W mojej rodzinie jest taka osoba ma dwadzieścia parę lat zdrowa jak ryba lata za spodniami dostaje rentę pytam się za co .Ludzie pracowali kilkadziesiąt lat w Polsce i żyjąc nie stać ich na podstawowe środki do życia.To ma być kraj prawa i sprawiedliwości a ile takich jest w Polsce jak ta moja ku w rodzinie .

! Odpowiedz
2 9 ~Nobel

Żadne podwyżki.
Po prostu ukryta kradzież i kupowanie głosów obywateli za ich własne pieniądze.
Rząd nie ma własnych pieniędzy więc to my samy będziemy musieli za to zapłacić.
A poparcie wzrośnie.

! Odpowiedz
6 7 ~stary

po przeczytaniu komentarzy , pragnę wyrazić nadzieję, że potomstwo piszących komentarze , za jakieś 30 lat zlikwiduje emerytury i wprowadzi eutanazję

serdecznie pozdrawiam komentujących :)

! Odpowiedz
3 10 ~MacGawer

Kilka liczb:

Deficyt budżetowy ok. 60 mld zl
Dofinansowanie do ZUS i KRUS ok. 70 mld zł
Obsluga zadłużenia ok. 30 mld zł

Wniosek - gdyby ktoś w latach 90-tych był na tyle odwazny aby zrownowazyć wydatki na emerytury z wpływami to dzisiaj nie płacilibyśmy banksterom 30 mld zł rocznego haraczu za to, że nam kasę pozyczają. A to oznacza niższe potatki czyli WYZSZĄ siłę nabywczą emerytur! Prościej wytłumaczyć chyba się nie da.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 8 ~Liberals odpowiada ~MacGawer

Był taki co chciał wpisać do konstytucji zakaz uchwalania budżetu z deficytem. Niejaki Korwin-Mikke, wtedy ryk śmiechu na sali sejmowej było słychać aż w Poroninie.

! Odpowiedz
0 7 ~Daffa

Jezeli wierzysz w emerytury za 30 lat to jestes czlowiekiem duzej wiary. Tak trzymac

! Odpowiedz
3 16 ~malma

podwyżki o 120 zł dla nierobów bo pracowali 15, lub 20 ci co 40 lat pracowali 10 zł to jest właśnie dobra zmian w tym kraju żenada ja emerytka po 4o latach pracy mam dokładać do nierobów ,na 500 + i na jakie jeszcze pomysły PISu

! Odpowiedz
3 0 ~Adam222

Ale wredna baba. Ciekawe co by mówiła gdyby miała żyć za 850 zł bo tyle będzie na rękę wynosić najniższa emerytura. Niech z tego wyda ze 600 zł na opłaty i zostanie jej 250 zł na jedzenie. A reszta wydatków z czego pokryć?

! Odpowiedz
3 6 ~810

helicopter money?

! Odpowiedz
1 12 ~Magiel

skąd hajsy na to? ja sie nie złożę - wyjeżdżam.

! Odpowiedz
5 12 ~Salwa

Rozumiem, że podwyższenie emerytury minimalnej będzie połączone z obniżeniem wieku emerytalnego, w innym wypadku budżet ma szanse to przetrzymać, a to może oznaczać kolejny rok rządów abnegatów ekonomicznych.

! Odpowiedz
5 25 ~jan

gdzie kwota wolna od podatku 8000 zł oszuści jedni, niech się pochwali ile ZUS wyniesie,o tym cicho sza, a ludki się cieszą, niech rozdają dalej, zobaczycie jak to się skończy,

! Odpowiedz
6 35 ~poldek

Wysyp wiadomości w dniu dzisiejszym w praktyce oznacza koniec kapitalizmu w Polsce. Wszystko ma być i będzie centralnie sterowane. To jaką będziesz miał przyszłość już nie zależy od tego jak pracujesz, ale od tego na kogo zagłosujesz. Rozbudzone przez polityków apetyty Polaków wkrótce doprowadzą do sporej inflacji. Budowana przez wszystkie spółki energetyczne firma motoryzacyjna będzie funkcjonowała dzięki wyższym cenom energii, która to obciąży cały przemysł. Wszyscy zrzucamy się znów do wspólnego wora, a łaskawi politycy sprawiedliwie wg swojego uznania ten worek będą opróżniać na różne populistyczne obiecanki.

13.09.2016

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 20 ~Salwa

I to wszystko w kraju po 50 letnim "doświadczeniu" realnym socjalizmem !
Nie ma nadziei.

! Odpowiedz
3 20 ~suweren

Pani Rafalska, ja obywatel RP, pragnę podwyżek dla emerytów i rencistów jak najbardziej, ale nie znowu z podatków, a z waszych poselskich, niedawno podwyższonych pensji. Ukrócić wam posłom do minimum wszystko, kadencję też. Nie można was PISów słuchać. Podpisano suweren.

! Odpowiedz
0 3 ~daada

A pensie posłów skąd się biorą ? Też z twoich podatków!

! Odpowiedz
0 0 ~suweren odpowiada ~daada

Zgadza się pensje polityków ze starych podatków, a 500+ i podwyżki dla emerytów i rencistów z nowych podatków, a jak zabraknie to dodruk … co im szkodzi. Sprzątać po nich będą następne pokolenia, jeśli nie wyemigrują gdzieś w siną dal. Zostaną zatwardziali potomkowie dobrej zmiany i lepszego sortu i siła robocza ze wschodu zaiwaniająca na zadłużony nieswój kraj.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 3 ~Wyborca


Po takim wspaniałym wreszcie Polskim rządzie spodziewałem się ze ta podwyżka minimalnej emerytury i renty socjalnej wyniesie minimum 500zl...Dajmy im jeszcze szanse, może od stycznia 2018 roku skoczy z tych 1000zl do 1380zl.(tak obiecywali nam w kampanii wyborczej)

! Odpowiedz
0 11 ~jj

Dobra minimalna emerytura... a ja się pytam co z Wrakiem ???

! Odpowiedz
1 6 ~zemstaJarkanaobywate

dziś B. Węglarczyk, na pytanie redaktora Czy Katastrofa Smoleńska kiedykolwiek zostanie wyjaśniona powiedział w TVP info,że Katastrofa Smoleńska pewnie będzie wyjaśniana nawet za 70 lat tak jak katastrofa lotnicza gen Sikorskiego, ponieważ nowa komisja śledcza PISu znowu nie dostała jakiś dokumentów od Rosjan i nie może zamknąć śledztwa. Czyli Smoleńsk wiecznie żywy… nawet dla naszych prawnuków niezależnie ile będzie śledztw oczywiście finansowanych z podatków obywateli…

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 3 ~niepelnosprawny_org

minimalne świadczenie dla emeryta, rencisty, osoby ciezko chorej niepelnosprawnej powinno być ustalone na 1000PLN, ponizej tego progu kwotowego jest ubóstwo (liczac - opłata mieszkania i wyzywienie)

! Odpowiedz
6 22 ~malma

Skąd tą Rafalską wytrzasnęli, skandal w biały dzień , kto pracował 40 lat dostanie waloryzacji 10 zł a kto pracował 15 , dostanie 120 zł to jest dobra zmiana znam takich nierobów , którzy teraz sie śmieją z sumiennych pracowitych ludzi

! Odpowiedz
8 5 ~ON

SKANDAL!!! Dlaczego renta socjalna nie 1000 zł. DYSKRYMINACJA Niepełnosprawnych.

! Odpowiedz
3 1 ~Takaprawda

Dokladnie po takim wspaniałym rzadzie spodziewalem się ze ta podwyżka minimalnej merytury i renty socjalnej wyniesie minimum 500zl...Dajmy im jeszcze szanse, może od stycznia 2018 roku skoczy z tych 1000zl do 1380zl.(tak obiecywali nam w kampanii wyborczej)

! Odpowiedz
3 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 23 ~Marek

Budżet Państwa nie wytrzyma tego socjalnego rozdawnictwa! Jest praktycznie pewne, że przekroczymy w przyszłym roku próg deficytu 3% PKB. A wtedy Rada UE nałoży na PL Procedurę Nadmiernego Deficytu. Będą musieli ograniczyć wydatki. Powodzenia!

! Odpowiedz
0 7 ~dav

Dzięki temu wzrośnie inflacja i 500+ niedługo będzie warte 400+ , 300+, itd. bardzo dobra strategia dla rządu. Dla oszczedzających niekoniecznie.

! Odpowiedz
9 11 ~emer

Niech już przestaną się ośmieszać. Za PO i PSL była podwyzka emerytur o 71 zł a ostatnia o 36 zł. !o zł to niech sobie Pan Szydło przeznaczy na kolejną broszkę i nie ośmiesza rządu.

! Odpowiedz
3 7 ~żart

Zapomniano "dodać" - obowiązuje tylko "mundurowych".
Kupować "mundury" -Cywile (wskazania p.Maciarka).
Mogą być "stare" - po A.K.,partyzantów,esesmanach,.Żydach z gwiazdką,bolszewikach,itd...).
Za mundurem "panny" sznurem (piosenka).
Obudż się "Antoni" (święty "Antoszku" - od "zguby").
Jesteś od "szukania" - nie doradzania (rozkazywania.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 8 ~pozdrowionka

Jakby pisiory nie zwiększyły emerytur , to wy krytykujący pisalibyście za pół roku jadowite posty , jak to pisiory oszukały wyborców i dają podwyżki emerytur po 2 zł i 50 groszy :)

! Odpowiedz
1 2 ~abc

jak odejmiesz inflację to tyle pewnie będzie…

! Odpowiedz
13 6 ~onnn

ten 1000 zł to i tak mało w porównaniu z tym co ludzie pracy wnieśli w gospodarkę, krok w dobrym kierunku i zdecydowanie lepsza inicjatywa niż 500+, które nie wniesie wiele w nowe narodzenia

! Odpowiedz
4 12 ~wielki_nauczyciel

Śmiałe innowacyjne posunięcie

! Odpowiedz
3 17 ~edw

To się nazywa pisowska inżynieria ekonomiczna!

! Odpowiedz
2 1 ~Abc

Albo tacy jak xyz nie dawali im umowy i pod stołem płacili

! Odpowiedz
4 20 ~xyz

Kupowania głosów ciąg dalszy. Czy się stoi czy się leży 1000zł się należy. Ja uważam, że jak jest jakaś kasa na na podwyżki emerytur to niech dostają Ci, którzy mają duży staż pracy i niskie emerytury. To jest w jakimś stopniu społecznie sprawiedliwie. Ci co maja minimalną emeryturę, to im się w większości zwyczajnie robić nie chciało.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 16 ~Daffa

A za wszystko zaplacisz ty, ty i ty tam z tylu...ja tez

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 15 ~Krzysztof

Wysyla sie jasny sygnal, zeby odprowadzac jak najmniej do ZUS (np. wlasna dzialalnosc). Lepiej miec pieniadze we wlasnej kieszeni i najnizsza emeryture, to wtedy jak przejde na emeryture dostane wieksze wyrownania i podwyzki.
System powinien zmierzac do jednej panstwowej emerytury i jednej skladki i wtedy odpadnie uznaniowosc waloryzacji i skomplikowanych obliczen ale to jest nie na reke zadnej partii rzadzacej i z pewnoscia nigdy sie tego nie doczekamy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 10 ~MacGawer

1000 zł emerytury - OK. Ale pod warunkiem, że wykonacie reformę w kierunku ZRÓWNOWAŻENIA systemu ZUS i KRUS. Najlepiej w kierunku składkowych emerytur obywatelskich gdzie każdy bez wyjątku płaci TAKĄ SAMĄ skladkę i w zamian otrzymuje te 1000 zł. Po wykonaniu kilku prostych obliczeń wychodzi, że obecnie składka wynosiłaby ok. 350 zl/mc czyli o wiele MNIEJ niż kradnie ZUS i nieco więcej niż płaca rolnicy. Gdyby już dziś wprowadzić takie składki na obecne emerytury zabrakłoby ok. 75 mld zł co jest porownywalne z dopłatami do ZUS i KRUS (w 2015r łacznie 68 mld). Istnieje duża szansa, że przy znacznie niższym haraczu na ZUS gospodarka rozwinie się na tyle iż 7 mld wpłynie wraz z podatkami. Inaczej mówiąc rownowazymy budżet ZUS i KRUS nic nie tracac!

Macie wybór miedzy zrownoważonym budżetem i PR. Wybraliście PR lecz budżet i tak kiedyś trzeba będzie zrownowazyć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 1 ~pantofelek

Mają wykonane jedynie 30 % planu deficytu na ten rok ,wpływy podatkowe rosną to i emerytą coś skapnie pomimo tego ,że nie musieli tego robić.
Najbiedniejszym nalezy się pomoc ,najnizsze emerytury bedą miały również kobiety w modelu rodziny np 2+3 i więcej więc dziwi mnie jak wielu internautów psioczy ,że dostaja nieroby itp kalumnie wychowywanie dzieci to nie nieróbstwo ,poza tym te dzieci będą pracowały na wasze emerytury .
Często również to najbiedniejsi wykonują najgorsze prace np sprzątaczki i nie mówcie ,że ich praca jest tyle warta ile za nią zapłaci pracodawca bo to bzdura ta sama sprzątaczka może zarobić 4 razy tyle zagranicą ( dziwne ,że tam nagle jej praca jest warta wiecej ),albo że nikt nie każe ci pracować za głodowe stawki ,bo tak mogą pisać gimbusy lub impotenci intelekualnie ,zresztą widząc po wpisach większości jednak tak jest .
Jeżeli ktoś ma kredyt ,kilkoro dzieci do wyżywienia ,osobe niepełnosprawna w rodzinie którą trzeba się prawie cały czas opiekować czy taka osoba bedzie prosiła o podwyżkę ( nie ,bo prawdopodobnie pracodawca wiedząc o tych nigdy nie da podwyzki takiej osobie ,bo wie ,że ma niewolnika . )

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~MacGawer odpowiada ~pantofelek

NIe o to chodzi. Jak napisałem dofinansowanie emerytur z budżetu wynosi ok. 70 mld zł rocznie. Oznacza to, że CAŁY deficyt idzie na ten cel! To oznacza koniecznośćpożyczania, a obsluga dlugu (odsetki) wynioszą ok. 30 mld zł rocznie. Gdyby w latach 90-tych zrównowazono ZUS i KRUS dziś bylibyśmy bogatsi o te 30 mld zł!!!

! Odpowiedz
3 22 ~SedeszEbonitu

Już kwota równa 1000zł oznacza, że podwyżka nie bazuje na jakichkolwiek wyliczeniach tylko ma dać efekt marketingowy czyli głosy dla Jarka i swojej sekty. Po drugie równanie tych co odprowadzali składki z tymi, którzy tego nie robili pokazuje młodym bezsens płaconych składek.

! Odpowiedz
0 1 ~Rozczarowany

ty to wiesz, ja to wiem, wielu myślących to wie.. i co z tego:(

! Odpowiedz
2 2 ~żart

Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska."bogata" - zapłaci ze swojej kieszyni (kabzy)..
Odczep się "rzepie" zawarczal "pies", a własnie że się nie "odczepię" odpoeirdzial "Rzep" (lińsli).

! Odpowiedz
1 27 ~frogo

no to znów pracujący ładnie dołoża do KRUS
brawo !!!
po co pracować i odkłądać legalnie na emeryturę - dostaniesz 1200
pracuj na czarno a 1000 i tak gwarantowany :/
żenada

! Odpowiedz
2 8 ~as

KRUS to chore. A te minimalne emki też są obwarowane jakimś minimalnym stażem (bodajże 25 lat), i tak być powinno. Musi być jakiś poziom minimum socjalnego, dającego przezyć człowiekowi, co jednak w zyciu pracował. A że system emerytalny i poprzedni ustrój do niczego, to juz nie ludków wina.

! Odpowiedz
1 19 ~Jur

Bo o to chodzi.
Wybory wygrywa się na wsi.
A gdy Polska już kompletnie się zadłuży i stanie na skraju bankructwa, tak że konieczne będą cięcia, to Prezes odda władzę i przejdzie na emeryturę.
A na emeryturze, z kotem na kolanach będzie opowiadał, jak to za jego rządów fajnie się żyło.
A ciemny lud, będzie z zachwytem wspominał te wspaniałe czasy, tak jak teraz wspomina czasy Gierka.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~dojur odpowiada ~Jur

chwileczkę na PIS zagłosowało jedynie 18% społeczeństwa !!! i przede wszystkim uboga ściana wschodnia . Jak zamożniejszej połowie Polaków z zachodu na wybory się nie chce chodzić to jest to co jest

! Odpowiedz
12 3 ~liberał

Dobre rozwiązanie sprawiedliwe godne człowieka dla wszystkich emerytów.

! Odpowiedz
1 21 ~lewy

co tu komentować okrada nas rzesza urzędasów.! a z mojej składki emerytalnej robi się rozdawnictwo.według zus wpłaciłem do tego tworu 1mln zł przez 43 lata pracy.pracowałem nadgodziny siwieta i noce.a teraz dadzą obibokom po 200zł podwyżki.a ja 7 zł bo tak uznano. w polsce nie ma systemu emerytalnego.!

! Odpowiedz
0 11 ~emigrantnaszczescie

dobija polske za rok po zlotymbeda wpsomnienia,umocnienie dewiz dozlotego bedzie potezne!!!!!!!!

powli na krahc tzra sie przygotowac,i pokupowac na spdkach deizy beda po 3-10% leciec w przepsac wyceny rynkowe spoleczek zniszcza kraj do konca,az przyjdzie zgarnica i wykupi z adlugi reszte a ta zraza bedzie pewnie rozlcizona za przpotezne zadlzuanie teraz to bedzie jzu ze 3,3bln zlotych dlugu po tym roku za te szalenstwa socjslane i rozdawnictwo forzy ktorej eni ma,zamiast liwkdiwac przywileje,trsnfery ogrniczac,i admisnitracje do minimum!!!!oraz pochdone ksozty funskojnowania kraju to da zraza nieukow z pis dopiero sie rozkrecila z kosztami wydaja na co sie da,ministerstwa nwoe,etaty dla swoim,socjle jak elci itd itd!!!!!

zarz wam ebda w pdotkach rkasc ile sie da!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 10 ~janusz

dobrze że ktoś wymyślił te shorty bo doprawdy nadzieja na zyski by mnie opuściła już dawno

! Odpowiedz
0 30 ~dfdf

I co ? Opłacało się Z>A>P>I>E>R.....Ć aby mieć 1100zł ? Lepiej było leżeć i teraz mieć 1000zł.

! Odpowiedz
24 4 ~wujo

Brawo PiS ludzie i rolnicy czekali na taki rząd

! Odpowiedz
3 14 ~hooyo

No to się pis zaorał. Nie swoim pługiem, na mojej ziemi.

I jeszcze mi wmawiają, że to ich ziemia, bo ustawa tak stanowi.

A pis......dnął cię ktoś ?

! Odpowiedz
0 8 ~kim

chyba nieroby i patologia

! Odpowiedz
2 17 ~woj

A kwota wolna od podatków? CICHO SZA!

! Odpowiedz
0 28 ~Algebraicznie

Lubie to! Ekonimia prostoty. Tu 500, tam 1000. A z czego wynika ze nie 1007pln? Jeśli emerytura ma być wynikiem stosunku do pracy, to proszę pokazać mi z czego biorą sie te wyliczenia.

! Odpowiedz
0 19 ~woj

Z twoich podatków.

! Odpowiedz
2 18 ~Antygandi

przecież to pokauzuje jak rządzaca ekipa oderwana jest o rzeczywistości ...
Przykład idzie z góry ,skoro jarek nie rozróżnia węglowodrów o węglowodanów i milonów od miliardów to co oczewiwać od specjalistów dobrej zmiany : ma być równo i dla wszystkich...

! Odpowiedz
10 0 ~as odpowiada ~Antygandi

Zyczę Ci emerytury 850 zł.

! Odpowiedz
0 5 ~mino

źle założyłeś że tam ktoś potrafi liczyć

! Odpowiedz
0 10 ~woj odpowiada ~as

Ekonomia to nie koncert życzeń.

! Odpowiedz
0 3 ~Antygandi odpowiada ~as

A ja Tobie dobrze zdanego egzaminu z matmy na maturze...

! Odpowiedz
1 0 ~as odpowiada ~Antygandi

Widzisz, to już dawno miało miejsce. Tu chodzi o życie ludzi, a Ty wszystko sprowadzasz do cyferek. Nigdy emerytura nie będzie wypłacona dokładnie w takiej kwocie, na ile "zasłużył" człowiek. Inny umrze po 1 wypłacie i co wtedy? No nic niestety. Z takich nadwyżek pokrywa się deficyt składek dla osób, które żyją np. 100 lat i już dawno wyczerpały swój "wkład". No ale zgodnie z Twoją teorią ekonomii, można im już nie płacić, niech se umrą i po sprawie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne