REKLAMA

Rafał Trzaskowski spotkał się z rodzicami Romana Protasiewicza

2021-06-11 01:10
publikacja
2021-06-11 01:10
Rafał Trzaskowski spotkał się z rodzicami Romana Protasiewicza
Rafał Trzaskowski spotkał się z rodzicami Romana Protasiewicza
/ Telegram@Zheltyeslivy

Prezydent Warszawy spotkał się w czwartek z Dmitrijem i Natalią Protasiewicz. Po spotkaniu Rafał Trzaskowski podjął decyzję o przyznaniu pomocy dla znajdujących się w trudnej sytuacji rodziców Romana Protasiewicza - poinformowało PAP Centrum Białoruskiej Solidarności

W informacji przesłanej PAP przez Fundację Centrum Białoruskiej Solidarności napisano, że w czwartek na zaproszenie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego odbyło się spotkanie z Dmitrijem i Natalią Protasiewicz.

"Na spotkaniu prezydent Trzaskowski zapytał o szczegóły dotyczące toczącej się przeciwko Romanowi i jego dziewczynie Zofii Sapiehy sprawy karnej, ich stanu zdrowia a także wyraził poparcie dla rodziców Romana zarówno w jego imieniu, jak i w imieniu całego polskiego społeczeństwa, które przeżywało podobne wydarzenia w czasach powstania +Solidarności+" - podano.

Jak poinformowano, "rodzice Romana Protasiewicza podziękowali prezydentowi Warszawy i wszystkim Polakom za ogromne wsparcie i solidarność z narodem białoruskim. Obecni na spotkaniu przedstawiciele Centrum Białoruskiej Solidarności poinformowali Rafała Trzaskowskiego o dzisiejszej sytuacji na Białorusi, a także o procesie adaptacji Białorusinów, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed represjami do Polski".

"Po spotkaniu Rafał Trzaskowski podjął decyzję o przyznaniu pomocy dla znajdujących się w trudnej sytuacji rodziców Romana Protasiewicza. Ponadto swoją wszechstronną pomoc dla rodziców Romana będzie udzielać Centrum Białoruskiej Solidarności" - napisano w informacji przesłanej PAP. (PAP)

Autor: Olga Łozińska

oloz/ sp/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kris74keh
Tylko pamiętajcie kochani ,że pan Trzaskowski nie kiwnie dla was palcem w małym palcu. Chodzi mu tylko o PR. Zdjęcia z tego spotkania wylądują w jego klipie wyborczym.

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki