REKLAMA

Radwańska w tym sezonie zarobiła już 2 mln dol.

2012-04-02 14:36
publikacja
2012-04-02 14:36
Sukces sportowy Agnieszki Radwańskiej jeszcze długo będzie komentowany. Wygranie turnieju w Miami jest chyba największym do tej pory osiągnięciem polskiego tenisa. Jednak obok aspektu sportowego warto na chwilę pochylić się nad związanymi z tym sukcesem kwestiami finansowymi.

To, ile zarabiają sportowcy, wciąż budzi wiele emocji. Należy jednak podkreślić, że np. w przypadku Agnieszki, premie za wygrane turnieje są efektem ciężkiej, wieloletniej pracy. Za zwycięstwo w prestiżowym turnieju w Miami Radwańska otrzymała czek na ponad 700 tys. dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje zawrotną sumę ponad 2 mln złotych.

Od początku bardzo udanego dla Agnieszki sezonu na jej konto wpłynęły już ponad 2 mln dolarów, a w ciągu całej zawodowej kariery ponad 9 mln. Takie przychody plasują naszą tenisistkę wśród najlepiej zarabiających sportowców.

Co prawda w tym zestawieniu za rok 2011 znalazła się na 20 miejscu (z kwotą 3,7 mln dolarów), jednak patrząc na osiągane przez Agnieszkę wyniki w tym sezonie, który na dobrą sprawę nabiera rozpędu, to należy przypuszczać, że Radwańska awansuje do pierwszej „dziesiątki”.

Oczywiście najlepiej zarabiającym sportowcem w 2011 roku był Robert Kubica, na którego konto wpłynęło 20 mln złotych.

Sm/WTA Tour

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Jacek
Najwyższy czas zlikwidować te nierówności społeczne !
~az
urzędasy już się pocą jak ją oskubać na tochę kasy panią agę , a niech sami zarobią a nie żyją za pieniądze innych !!!!!!
~k
ile to bylo podatku dla urzedasow?
~ted
tylko pogratulowac takiego wyniku brawo pani AGO.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki