REKLAMA

Radosław Sikorski odpiera zarzuty

2017-04-25 02:50
publikacja
2017-04-25 02:50
Radosław Sikorski odpiera zarzuty
Radosław Sikorski odpiera zarzuty
fot. Krystian Maj / / FORUM

Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w rozmowie z "naTemat" odniósł się do tekstu "w Sieci", w którym zarzucono mu "kłamstwo pod przysięgą" w sprawie wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w kwietniu 2010 roku. - Jest wiedzą powszechną, że odradzałem prezydentowi Kaczyńskiemu wizytę w Katyniu. Szkoda, że nie posłuchał - cytuje portal byłego ministra spraw zagranicznych. .

Tygodnik "wSieci" pisze, że Radosław Sikorski kłamał w sądzie, iż nie miał żadnej wiedzy na temat organizacji wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu w kwietniu 2010 roku. Dziennikarze tygodnika przytaczają fragmenty notatek sporządzonych między innymi przez wiceministra spraw zagranicznych Andrzeja Kremera i Mariusza Handzlika, którzy zginęli pod Smoleńskiem oraz Jarosława Bratkiewicza - dyrektora Departamentu Wschodniego MSZ.

W artykule naTemat czytamy, że polityk nie został poproszony o komentarz. Komentarz mógłby być tylko jeden. To znaczy: nie udawajmy, że nie rozumiemy różnicy między wiedzą o wizycie, a wiedzą o organizacji wizyty, czyli jej technicznymi aspektami. Bardzo poważne oskarżenie o krzywoprzysięstwo oparli o to swoje przeinaczenie - mówi Sikorski.

Radosław Sikorski zeznawał 17 kwietnia w warszawskim sądzie okręgowym w procesie pięciorga byłych urzędników kancelarii premiera, między innymi Tomasza Arabskiego, oskarżonych o niedopełnienie obowiązków przy organizacji prezydenckiej wizyty w Rosji.

iar/natemat.pl/Twitter/wcześ./nyg

Źródło:IAR
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Putinek
Bardzo ceniłem Sikorskiego jako polityka sprae zag lecz przestałem po kiku jego wypowiedziach. I tak się zastanawiam czy on nie jest szpiegiem skoro żona amerykanka?
~carex
Raczej próbuje odpierać zarzuty.
~Robol
Pozostało temu panu sołtysowanie w Chobieni,choć i jego chłopi pańszczyźniani tez się buntują.

Powiązane: Katastrofa smoleńska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki