Rada nadzorcza TVP zawiesiła Piotra Pałkę w funkcji członka zarządu

Rada nadzorcza Telewizji Polskiej zawiesiła Piotra Pałkę w funkcji członka zarządu. Powodem zawieszenia jest postępowanie sądowe, które Pałka wytoczył TVP - podał na swojej stronie internetowej w czwartek tygodnik "Do Rzeczy".

Prezes TVP Jacek Kurski
Prezes TVP Jacek Kurski (fot. Adam Chełstowski / FORUM)

Jak podało "Do Rzeczy", jako powód zawieszenia w czynnościach członka zarządu spółki "wskazano na istotny konflikt interesów".

Według tygodnika, "we wtorek na posiedzeniu Zarządu, Piotr Pałka i Marzena Paczuska zablokowali podpisanie przez Telewizję Polską trzech istotnych umów sponsorskich, na których TVP mogła zarobić około ośmiu milionów złotych". Sprawa dotyczy tzw. blach, czyli reklam związanych z widowiskami sportowymi, w tym z meczami piłkarskimi.

O zawieszeniu Piotra Pałki biuro prasowe TVP poinformowało w czwartek wieczorem "Wirtualne Media". W informacji na swojej stronie "Wirtualne Media" zwróciły też uwagę, że "Piotr Pałka jest w sporze prawnym ze spółką - wytoczył jej proces dotyczący jego zwolnienia w połowie ub.r. Nie wycofał pozwu po tym, jak został powołany do zarządu TVP".

Piotr Pałka i Marzena Paczuska zostali powołani do zarządu TVP w ubiegłym tygodniu przez Radę Mediów Narodowych, która równocześnie odwołała z zarządu Macieja Staneckiego.

Obecnie, po zawieszeniu Pałki, w dwuosobowym zarządzie TVP decydujący głos ma Jacek Kurski jako prezes.

autor: Grzegorz Janikowski

gj/aszw/

Źródło: PAP
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil