REKLAMA
WAŻNE

Rada nadzorcza Alior Banku za programem publicznych obligacji podporządkowanych

2015-12-28 18:24
publikacja
2015-12-28 18:24

Rada nadzorcza Alior Banku zgodziła się na otwarcie programu emisji publicznych podporządkowanych obligacji o wartości do 800 mln zł - podał bank w komunikacie.

Okres zapadalności obligacji ma wynosić od 5 do 10 lat. Alior będzie chciał, aby papiery te były notowane na rynku Catalyst.

Emisja długu podporządkowanego ma umożliwić zapewnienie bezpiecznego poziomu łącznego współczynnika kapitałowego (TCR) w związku z podwyższeniem od przyszłego roku minimalnych wymogów kapitałowych dla banków. Jak przypomniano w komunikacie, od 1 stycznia 2016 r. zgodnie z zaleceniem KNF banki mają utrzymywać współczynniki kapitałowe na poziomie co najmniej 13,25 proc. w przypadku TCR oraz 10,25 proc. dla Tier 1.

Na początku grudnia Alior Bank sprzedał obligacje podporządkowane o wartości 183,5 mln zł. Oprocentowanie obligacji ustalone zostało na poziomie WIBOR 6M powiększonego o stałą marżę w wysokości 3,35 proc. Wykup obligacji zostanie dokonany 6 grudnia 2021 r.

Obligacje zostały wyemitowane w ramach programu o wartości do 2 mld zł, który rada nadzorcza Alior Banku zatwierdziła w sierpniu. (PAP)

kuc/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Tobo
Tylko kompletni desperaci dadzą się nabrać na nadmuchany Alior

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki