Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła północnokoreański test rakietowy

Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych zdecydowanie potępiła test rakietowy przeprowadzony przez Koreę Północną. Rada zaapelowała też do wszystkich państw o zaostrzenie sankcji wymierzonych w Pjongjang oraz zażądała od Korei Północnej "zaprzestania dalszych testów jądrowych oraz balistycznych".

Rada zapowiedziała podjęcie dalszych kroków wobec reżimu Kim Dzong Una, które będą miały na celu zakończenie "wysoce destabilizujących działań" podejmowanych przez ten kraj. We wtorek Rada bezpieczeństwa ONZ spotka się w trybie pilnym zwołanym na prośbę Japonii, Korei Południowej oraz Stanów Zjednoczonych. Na spotkaniu zostaną omówione dalsze działania wobec Korei Północnej.

W niedzielę Korea Północna z ośrodka w centralnej części kraju wystrzeliła rakietę średniego zasięgu, która przeleciała 500 kilometrów i wpadła do Morza Japońskiego. Pocisk wystrzelono z wyrzutni mobilnej. Władze Korei Północnej deklarują, że celem testu miało być sprawdzenie gotowości pocisków do przenoszenia ładunków jądrowych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/AFP/Reuter/mile/kry

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil