Rachunki za prąd w górę o 140 zł

140 zł dla gospodarstw domowych, 600 zł dla firm - takie będą podwyżki cen energii elektrycznej w przyszłym roku w związku z wprowadzeniem tzw. rynku mocy według wyliczeń organizacji ekologicznej Koalicja Klimatyczna.

Rynek mocy ma zabezpieczyć krajowy system przed deficytami prądu. Duże grupy energetyczne za dodatkowe pieniądze będą utrzymywały bloki energetyczne w gotowości, które uruchamiane będą w szczytach zapotrzebowania.

Mimo że model wielkich elektrowni opartych na węglu jeszcze długo będzie podstawą polskiego systemu energetycznego, to będzie się on jednak stopniowo zmieniał. Przyczynią się do tego drobni odbiorcy, którzy coraz chętniej kupować będą łatwiej dostępne instalacje pozyskujące energię np. ze światła słonecznego. - Utrzymywanie energetyki opartej na węglu jest drogie, ale coraz bardziej przechodzimy na źródła rozproszone - mówi podczas EKG w Katowicach prezes InnoEnergy Poland Jakub Miller.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~fajter

ciagle tylko podwyki. dobrze ze zmienilem dostawce pradu na Axpo to ciesze sie nizszymi rachunkami juz przez kilka miesiecy. jak szukacie oszczednosci to tez zmieniajcie - oplaca sie

! Odpowiedz
0 5 ~Pablog

Złodzieje nie inaczej, jak można ich nazwać ? ZŁODZIEJE !!!!!!!

! Odpowiedz
0 8 ~MD

co za beznadziejny artykuł.
140 zł i 600 zł w skali?? miesiąca ? roku? Jak to wyliczono? na podstawie czego?
Panie autorze może więcej profesjonalizmu.

! Odpowiedz
0 4 ~domel

Czy Gierek kiedykolwiek zabronil komukolwiek krasc?

! Odpowiedz
15 22 ~Antysytemowiec

Płacimy za przekręt energetyczny Pawlaka i Tuska, a lemingi i tak powiedzą że to wina PIS :D

! Odpowiedz
3 1 ~sru

jaki konkretnie przekret? przekret bo przekret czy poprostu przekret? jesli cos piszesz to podaj argumenty. ja moge stwierdzic ze jestes tepa dzida i wiem to bo wiem.

! Odpowiedz
13 13 ~oli

pisy tylko wszystko podnosić umią Ubezpieczenia, Banki , Prad

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 12 ~ekonom

nastepne pazdziochy do utrzymania za publiczne pieniadze oczywiscie Kowalski ma na nich lozyc ? Cierpliowasc Kowalskiego ma granice

! Odpowiedz
3 13 ~POL

No i kolejny powód do piania z zachwytu o zwiększonych dochodach dla budżetu, ciemny ludzie jak mówił KURSKI- NIE KUPUJ TEGO.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne