RPP wróciła z wakacji. Stopy procentowe bez zmian

2019-09-11 14:10
publikacja
2019-09-11 14:10
fot. Andrzej Bogacz / FORUM

Rada Polityki Pieniężnej ponownie nie zmieniła nastawienia i na pierwszym po wakacjach posiedzeniu utrzymała stopy procentowe na dotychczasowym poziomie.

Zgodnie z decyzją RPP stopa referencyjna w Polsce nadal wynosić więc będzie 1,5 proc., lombardowa - 2,5 proc., depozytowa - 0,5 proc., a redyskontowa weksli - 1,75 proc. Stopy procentowe są obecnie na najniższym poziomie w historii. Taka decyzja była powszechnie oczekiwana na rynku.

/ Bankier.pl

Poprzednio rada, jeszcze w starym składzie personalnym, obniżyła stopy procentowe w marcu 2015 r., a więc ponad cztery lata temu. Oznacza to, że żyjemy w zdecydowanie najdłuższym w historii okresie stabilizacji stóp procentowych ustalanych przez RPP (co ma i będzie miało swoje konsekwencje).

O 16.00 rozpocznie się konferencja z udziałem Adama Glapińskiego oraz dwóch innych członków Rady Polityki Pieniężnej. Po zakończeniu konferencji opublikujemy podsumowanie najważniejszych wypowiedzi. Można śmiało założyć, że członkowie RPP odniosą się do propozycji podniesienia płacy minimalnej, o czym prezes NBP rozmawiał wczoraj z Jarosławem Kaczyńskim.

Po zakończeniu konferencji opublikujemy obszerne omówienie najważniejszych wątków poruszonych przez Adama Glapińskiego.

Kolejne dwudniowe posiedzenie decyzyjne RPP zaplanowano na 1-2 października. Jutro z kolei o stopach procnetowych decydować będzie Europejski Bank Centralny.

MZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
wkupiesila
Spełniają wymagania partii. Inflacja zaraz 4%. Oszczędzający i pracujący się nie liczą. Ważni są zwykli Polacy, beneficjenci 500plus i programów socjalnych.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki