REKLAMA

RN TXM ocenia, że zatrzymanie w spółce zysku za '16 powinno być jednorazowe

2017-05-23 17:52
publikacja
2017-05-23 17:52

Rada nadzorcza TXM pozytywnie oceniła rekomendację zarządu, by zysk za 2016 rok pozostawić w spółce - podał TXM w komunikacie. Rada oceniła jednocześnie, że zatrzymanie zysku ma charakter jednorazowy i w kolejnych latach spółka powinna wypłacać dywidendę zgodnie z polityką dywidendową.

Zarząd TXM zarekomendował kilka dni temu, by zysk osiągnięty w 2016 roku przeznaczyć na kapitał zapasowy spółki. Zgodnie z tą propozycją na kapitał zapasowy spółki trafić ma 12,56 mln zł z 12,78 mln zł zysku osiągniętego w 2016 roku. Pozostała kwota ma być zyskiem zatrzymanym.

Spółka podała, że zarząd postanowił o wystąpieniu z takim wnioskiem w związku z danymi za pierwsze miesiące roku 2017 dotyczącymi niższego poziomu przychodów ze sprzedaży wynikającego m.in. z wdrożenia systemu SAP klasy ERP oraz idącym za tym niższym zatowarowaniem sklepów przy jednoczesnym powiększeniu powierzchni magazynowej.

W grudniu 2016 roku prezes spółki informował, że będzie chciał rekomendować wypłatę dywidendy za 2016 rok, prawdopodobnie w przedziale 35-50 proc. zysku.

TXM podawał w prospekcie, że w strategii spółki w zakresie dywidendy leży coroczna jej wypłata w kwocie nie mniejszej niż 35 proc. wypracowanego zysku netto, z zastrzeżeniem iż w przypadku nieprzekroczenia 50 proc. zysku – zgoda banku PKO BP nie jest wymagana, a w przypadku przekroczenia 50 proc. zysku konieczne jest uzyskania zgody banku.

Ostateczną decyzję w przedmiocie podziału zysku podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie TXM.

Spółka TXM, właściciel sieci odzieżowych dyskontów, zadebiutowała na GPW 29 grudnia 2016 r. (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Program BIZNESTANK w aplikacji ORLEN VITAY – najlepszy dla firm! Zamień kartę plastikową na eKartę.

Wpisz kod z karty BIZNESTANK w appkę ORLEN VITAY i korzystaj z rabatów na paliwo już dziś!

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki