REKLAMA

RMF: Rząd nie wprowadzi pełnego lockdownu od soboty. Powodem protesty

2020-10-28 15:07
publikacja
2020-10-28 15:07
fot. Filip Radwanski / FORUM

RMF FM informuje, że rząd wprawdzie rozważał wprowadzenie pełnego lockdownu od soboty, jednak zmienił zdanie ze względu na masowe protesty uliczne.

Jak poinformowali dziennikarze rozgłośni, rząd Mateusza Morawieckiego planował wprowadzenie „zamknięcia kraju” od najbliższej soboty. Informacja o wprowadzeniu lockdownu na dzień przed wypadającym w niedzielę dniem Wszystkich Świętych korespondują z poniedziałkowymi doniesieniami „Dziennika Gazety Prawnej”.

- Uznano, że w tej chwili próba zamknięcia społeczeństwa w domach raczej by się nie powiodła, bo protestujący nie posłuchaliby zakazu wychodzenia z domów (…) Dodatkowo rząd uznał, że pełne zamknięcie sprawiłoby, że... ludzie mieliby więcej czasu na protesty. – czytamy na stronie RMF FM.

W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki poinformował, że dalsze decyzje o obostrzeniach wprowadzane będą na podstawie rozwoju sytuacji. Dziś Ministerstwo Zdrowia podało, że w ciągu ostatniej doby 18 820 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 236 osób - poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Również na ubiegłotygodniowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że 20-25 000 dziennych zachorowań to „scenariusz gorszy od czarnego”.

Łącznie w Polsce odnotowano do tej pory 299 049 zakażeń koronawirusem i 4851 zgonów z jego powodu.

MZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (37)

dodaj komentarz
adam211
Redakcjo Bankier! Czy jest tu jakaś moderacja? Nie jestem zaangażowany politycznie w żadną ze stron wojenki, albo i w zasadzie wojny. Ale jak możecie pozwalać, żeby na publicznym forum jedni ludzie życzyli śmierci innym? Na Boga, ludzi - możecie się nie zgadzać, ale powściągnijcie swoje emocje!
syn_kornela
Jak karakan zdechnie w końcu na koronkę to naród odetchnie
marxs
boję się jak cholera tego dnia bo miliony ludzi będzie szaleć z radości kilka dni trzeba będzie chyba zlikwidować Święto Narodowe 11 listopada i przełożyć je na dzień Zdechłego Karakana
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
karbinadel
O, to w Polsce mamy rząd? Ekstra!. Podobno istnieje również jakiś prezydent, ale to chyba tylko plotki
gronostaj
Nie rząd tylko Kaczyński.
Po ostatnich protestach widać, że premier TK, Adrian i cała reszta to marionetki.
Nie podejmują decyzji i nic nie mogą.
cycybum
Protestuje cała Europa: Polska, Białoruś, Irlandia, Francja, Włochy… I nie ważna jest ideologia. Obecnie każdy powód jest dobry do wyjścia na ulicę. Tak się dzieje i będzie działo gdy zamyka się ludzi i ogranicza ich wolność.
Lockdown – k..wa, przecież to już było. Włochy zamknięte w marcu na 3 m-ce, pół
Protestuje cała Europa: Polska, Białoruś, Irlandia, Francja, Włochy… I nie ważna jest ideologia. Obecnie każdy powód jest dobry do wyjścia na ulicę. Tak się dzieje i będzie działo gdy zamyka się ludzi i ogranicza ich wolność.
Lockdown – k..wa, przecież to już było. Włochy zamknięte w marcu na 3 m-ce, pół roku później znowu kolejne rekordy zakażeń. Do tego wzrost bezrobocia, upadki firm, gigantyczne długi publiczne, drukowanie pieniądza na niebagatelną skalę. Sorry, albo we wszystkich krajach na czele stoją debile, albo tu o coś innego chodzi. Na pewno nie o nasze zdrowie.
jes
Tak poza konkursem. Dlaczego uczestniczki nazywają ten strajk strajkiem kobiet???
To znowu są płcie? Przecież to jawna dyskryminacja mężczyzn !!!
jpelerj
Zawsze możesz zorganizować strajk mężczyzn, np. popierający strajk kobiet. O co chodzi?

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki