REKLAMA
PIT 2023

RCB ostrzega przed rosyjską dezinformacją przeciwko Polsce

2023-12-04 14:54
publikacja
2023-12-04 14:54

Rosyjski aparat propagandowy kontynuuje działania mające na celu budowę wizerunku RP jako kraju agresywnego i destabilizującego region - napisało w poniedziałek na platformie X Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

RCB ostrzega przed rosyjską dezinformacją przeciwko Polsce
RCB ostrzega przed rosyjską dezinformacją przeciwko Polsce
fot. Vladfotograf / / Shutterstock

RCB monitorowało rosyjską aktywność informacyjną opartą na manipulacji i dezinformacji nt. "polskich najemników w Ukrainie" od 24 listopada do 2 grudnia".

Według Rosji "polscy najemnicy w Ukrainie dowodzą bezpośredniego zaangażowania Warszawy w wojnę przeciwko Rosji". Dodatkowo, rosyjskie narracje manipulacyjne przekazują, że "Polska systemowo utajnia informacje o najemnikach w celu ukrycia informacji o ponoszonych stratach".

Innym elementem rosyjskiej dezinformacji jest teza, że "Polska wysłała na pierwszą linię frontu 10 000 najemników", a także, że "polscy najemnicy tworzą obecnie ukompletowane jednostki piechoty na terytorium Ukrainy".

Zdaniem RCB, Rosja uważa, że "Polacy stopniowo zastępują Ukraińców, ponieważ w jednostkach wojskowych nie ma wystarczającej liczby ukraińskich żołnierzy".

Jednocześnie RCB zaapelowało, aby nie dać się oszukać rosyjskiej dezinformacji. 

fos/ apiech/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (10)

dodaj komentarz
infinityhost
Czyli wg tego tzw RCB istnieje jakaś mityczna RP i ona jest atakowana i dlatego już jesteśmy "my"?
I teraz musimy bronić tej mitycznej "RP"?

Dobrze, skończę bronić Avengersów i zacznę tej tzw RP (znaczy zaczniemy) ale możemy zacząć i beze mnie.
prs
Ponizej ruSSki szal, amok widze..

..by dzialac przeciwko ruSSkiej dezinformacji nalezy zamknac, ukarac bankiera.pl?..
zoomek
Najwięcej szkód to zrobili słudzy kahały wprowadzając embargo na tanie surowce i rozbrajając nas. Co za sqrsyństwo!
A oni sobie razem latają w jednej rakiecie w kosmos. Duraczenie goja level master!
...
https://www.bitchute.com/video/tKXtM9jYyHmz/
...
RCB - wy-PIeR-da-lać
dasbot
Pytanie do RCB: przed kim i przed czym mają bronić nas Abramsy, F-35, czy helikoptery Apache kupione za mld USD w ramach wypełniania rozkazu zakupu wojskowego złomu z MIC, aby żyło się komuś lepiej........Bez nowoczesnej obrony przeciwlotniczej, systemów zakłócania komunikacji, nie mówiąc już o broni hipersonicznej możemy sobie na Pytanie do RCB: przed kim i przed czym mają bronić nas Abramsy, F-35, czy helikoptery Apache kupione za mld USD w ramach wypełniania rozkazu zakupu wojskowego złomu z MIC, aby żyło się komuś lepiej........Bez nowoczesnej obrony przeciwlotniczej, systemów zakłócania komunikacji, nie mówiąc już o broni hipersonicznej możemy sobie na strzelnicy postrzelać. Nikt do nas nie wjedzie, bo u nas nie ma nic, co by ten ktoś chciał mieć. Ma tego pod dostatkiem. Poza złożami miedzi, czy srebra nie ma nic, null, nilch, nada........Nawet nasza "usługowość" powoli się kończy i znajomość języków obcych w dobie AI. Rozgrywają nas mocarstwa jak w XVIII w., głupi politycy urządzają sobie igrzyska opluwając się nawzajem, a kraj stacza się po równi pochyłej. Co my produkujemy? Made in Poland? Cokolwiek, co stanowi technologiczny sztos poszukiwany przez konsumentów na świecie, a do tego napędzający rodzimą gospodarkę. Anybody? Tylko proszę nie o oknach, meblach, czy owocach. Konkret, tak jak kiedyś u Niemców auta, czy chemia, a na Tajwanie półprzewodniki. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..........?
samsza
Polacy tak jak Węgrzy mieszkają w/na Ukrainie, normalnie ich biorą na żołnierzy, a nie?
polityka_to_nie_ekonomia
Kiedy RCB zacznie ostrzegać przed dezinformacją płynącą z telewizji i od polityków? Jedni politycy mówią jedno, drudzy drugie, wykluczające się stanowiska. Jak to pogodzić? Chyba najprościej uznać, że wszyscy, łącznie z alertami RCB, kłamią ;)
devu
Wpis który nic nie wnosi w sprawie.
mesten
Wreszcie ajwaj doczekał sie własnego arytykułu.

Powiązane: Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki