REKLAMA

RARS i Mlekovita podpisały umowę na dostawy żywności w ramach rezerw strategicznych

2023-09-25 15:42
publikacja
2023-09-25 15:42

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych podpisała umowę ze spółdzielnią mleczarską Mlekovita na dostawę produktów żywnościowych w ramach rezerw strategicznych - poinformowała w poniedziałek RARS. Chodzi o masło i mleko odtłuszczone w proszku.

RARS i Mlekovita podpisały umowę na dostawy żywności w ramach rezerw strategicznych
RARS i Mlekovita podpisały umowę na dostawy żywności w ramach rezerw strategicznych
fot. Anatol Chomicz / / FORUM

Agencja przypomniała w komunikacie, że we wrześniu br. rozpoczęła rozeznanie rynku wśród producentów masła i mleka odtłuszczonego w proszku dotyczące współpracy w zakresie sprzedaży oraz świadczenia usługi przechowywania rezerwy strategicznej tych produktów. "Wymagania jakościowe wyrobów określone są zgodnie z obowiązującymi przepisami uwzględniającymi wymagania weterynaryjne, handlowe, bezpieczeństwa żywności i żywienia. Kontrahenci zostali wyłonieni spośród polskich producentów żywności" - zaznaczyła RARS.

Zgodnie z poniedziałkową informacją, w myśli podpisanej umowy Mlekovita jako jedna z kilku firm dostarczy swe wyroby do RARS.

"Cieszę się, że to w oparciu o polskich producentów tworzymy i uzupełniamy stany rezerw strategicznych. Zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego to jeden z priorytetów Rządu RP - podobnie jak wspieranie polskiego rolnictwa i polskich producentów" – wskazał w komunikacie prezes RARS Michał Kuczmierowski. Zaznaczył, że "współpraca z tak uznanymi międzynarodowo markami jak m.in. Mlekovita to znak, że polscy producenci rolni, cała branża hodowlana i mleczarska, dostarczają wysokiej jakości produkty, mogące stanowić fundament stanu rezerw państwa".

"Mlekovitę stać nie tylko na wzorowa pracę, ale również na odpowiedzialność i uczestnictwo w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego naszego kraju" - ocenił cytowany w informacji RARS prezes Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita Dariusz Sapiński. Podkreślił przy tym, że produkty Mlekovity "są wytwarzane z mleka z polskich gospodarstw na terenie wszystkich województw naszego kraju".

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych (RARS) utrzymuje i przechowuje rezerwy produktów pierwszej potrzeby, które udostępnia m.in. w przypadku klęsk żywiołowych, kryzysów czy przerwania łańcuchów dostaw. (PAP)

ewes/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Żywność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki