REKLAMA

RARS: W październiku pierwsza dostawa zamówionego przez agencję węgla

2022-09-22 19:10
publikacja
2022-09-22 19:10
RARS: W październiku pierwsza dostawa zamówionego przez agencję węgla
RARS: W październiku pierwsza dostawa zamówionego przez agencję węgla
fot. Sodel Vladyslav / / Shutterstock

Pierwsza dostawa zakontraktowanego przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych węgla przewidziana jest na październik - wynika z opublikowanej w czwartek informacji RARS.

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych w informacji zamieszczonej w czwartek na Twitterze podkreśliła, że realizuje powierzone zadania w zakresie tworzenia i utrzymywania rezerw strategicznych, w tym rezerw surowców energetycznych.

Jak zapewniono, RARS kontraktuje węgiel, uzupełniając działania spółek Skarbu Państwa, od momentu złożenia wniosku w tej sprawie przez Ministra Klimatu i Środowiska.

"Dostawy zakupionego surowca są realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem działań logistycznych w tym zakresie - najbliższa transza przewidziana jest na październik" - poinformowano na twitterowym profilu RARS.

Pod koniec lipca RARS informowała, że prowadzi kontraktację węgla od 11 lipca br.

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

50 pytań i odpowiedzi. Poradnik (nie tylko) dla początkujących

OBLIGACJE OSZCZĘDNOŚCIOWE

Czy obligacje detaliczne są bezpieczne? Czy chronią przed inflacją? Odpowiadamy na 50 najczęstszych i najważniejszych pytań o propozycję Skarbu Państwa dla oszczędzających. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw, która weszła w życie we wtorek, przewiduje m.in., że w 2023 r. Rada Ministrów może, w drodze uchwały, udzielić RARS nieoprocentowanej pożyczki z budżetu państwa do kwoty 8,6 mld zł na - jak to określono - finansowanie zadań związanych z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym na rynku surowców energetycznych. W razie podjęcia przez Prezesa Rady Ministrów decyzji o zakupie przez RARS węgla energetycznego od PGE Paliwa i Węglokoksu, agencja może na to zaciągnąć do 8,6 mld zł kredytu w BGK z gwarancjami Skarbu Państwa. (PAP)

Wszystko, co tej jesieni i zimy musisz wiedzieć o ogrzewaniu:

autor: Michał Boroń

mick/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz BMW Serii 5 w leasingu 106%

Wybierz BMW Serii 5 w leasingu 106%

Komentarze (9)

dodaj komentarz
polonu
może być tak że zima będzie lekka i się uda mafiozy liczą że się uda ,ale jak nie , i przyjdą porządne mrozy to będzie armagedon , będą się dziać prawdziwe cuda .
podatnik-
Przypominam, gdyby efekty były takie same jak z respiratorami! Sarkozy skazany, śp. Madoff (zm. w więzieniu), Krauze w kajdankach, Prezes Lai Xiaomin stracony w styczniu, były minister sprawiedliwości Chin Fu Zhenghua, który był odpowiedzialny za kilka ważnych śledztw antykorupcyjnych, został skazany na śmierć, były wiceminister Przypominam, gdyby efekty były takie same jak z respiratorami! Sarkozy skazany, śp. Madoff (zm. w więzieniu), Krauze w kajdankach, Prezes Lai Xiaomin stracony w styczniu, były minister sprawiedliwości Chin Fu Zhenghua, który był odpowiedzialny za kilka ważnych śledztw antykorupcyjnych, został skazany na śmierć, były wiceminister bezpieczeństwa publicznego Chin Sun Lijun został skazany na karę śmierci za manipulacje giełdowe, etc, kiedy zobaczę w wolnych mediach(TVN24) wyprowadzanie Solorza-Żaka- Kroka-Podgórskiego czyli cztero-nazwiskowego i tyleż paszportowego pieszczocha Misji Wojskowej w Berlinie Zachodnim w kajdankach za nie rozliczenie się z Akcjonariuszami Elektrimu? i że Polsat założył kapuś SB!

forfun
po co sie śpieszyć nie można po trochu systematycznie :)
lpg_plus_benzyna
Znaczy się..jeden statek przypłynie z miałem wątpliwej jakości, za który zapłaciliśmy dularami:). Tymczasem polski węgiel kamienny "zamieniany" jest na koksowniczy i sprzedawany na zachód...

ddaamm
Newsy jak za pierwszej komuny: „już płynie statek z pomarańczami” ;)
tak_sobie_pisze
Gdyby PIS rządził na pustyni sprowadziłby piasek z zagranicy.

Powiązane: Kryzys energetyczny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki