0,4900 zł
6,52% 0,0300 zł
RAFAKO SA (RFK)

Aktualizacja informacji w sprawie terminu realizacji projektu Jaworzno.

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 7 / 2020
Data sporządzenia: 2020-02-13
Skrócona nazwa emitenta
RAFAKO
Temat
Aktualizacja informacji w sprawie terminu realizacji projektu Jaworzno.
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 21/2014 z dnia 17 kwietnia 2014 r. informującego o zawarciu z Tauron Wytwarzanie S.A. umowy na budowę bloku energetycznego o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III – Elektrownia II – w zakresie kocioł parowy, turbozespół, budynek główny, część elektryczna i AKPiA bloku („Blok”) („Kontrakt”), jak również w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 4/2020 z dnia 30 stycznia 2020 r., w którym Zarząd RAFAKO S.A. z siedzibą w Raciborzu („Emitent”) poinformował, że spółka zależna Emitenta, tj. spółka pod firmą E003B7 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powinna zakończyć testy i prace techniczne umożliwiające odbiór prac w zakresie omówionym ze spółką Nowe Jaworzno Grupa TAURON spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jaworznie („Zamawiający”) do dnia 4 lutego 2020 r. oraz do raportu bieżącego nr 5/2020 z dnia 4 lutego 2020 r. dotyczącego przedłużenia prac na skutek okoliczności, za które strony Kontraktu nie ponoszą odpowiedzialności, Zarząd Emitenta niniejszym przekazuje do wiadomości, że zgodnie z informacjami pozyskanymi od spółki zależnej Emitenta, podczas ostatniej fazy testów Bloku nastąpił szereg zdarzeń o charakterze obiektywnym mających wpływ na termin przekazania Bloku Zamawiającemu.

Zgodnie z przekazanymi informacjami po odłączeniu Bloku, które miało miejsce m.in. z powodu nadzwyczajnych okoliczności pogodowych stwierdzono, że nastąpiło niemożliwe do przewidzenia zdarzenie polegające na uszkodzeniu jednego z elementów kotła.

W chwili obecnej trwają analizy zespołu składającego się z przedstawicieli wykonawcy oraz Zamawiającego w celu ustalenia zakresu prac i czasu niezbędnego do wymiany uszkodzonych elementów.

Niezwłocznie po ustaleniu nowego przewidywanego terminu oddania Bloku Emitent przekaże tę informację w formie raportu bieżącego.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-02-13 Paweł Jarczewski Prezes Zarządu
2020-02-13 Agnieszka Wasilewska-Semail Wiceprezes Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.