0,4600 zł
-0,86% -0,0040 zł
RAFAKO SA (RFK)

Aktualizacja informacji w sprawie terminu realizacji projektu Jaworzno

Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 5 / 2020
Data sporządzenia: 2020-02-04
Skrócona nazwa emitenta
RAFAKO
Temat
Aktualizacja informacji w sprawie terminu realizacji projektu Jaworzno
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 21/2014 z dnia 17 kwietnia 2014 r. informującego o zawarciu z Tauron Wytwarzanie S.A. umowy na budowę bloku energetycznego o mocy 910 MW na parametry nadkrytyczne w Elektrowni Jaworzno III – Elektrownia II – w zakresie kocioł parowy, turbozespół, budynek główny, część elektryczna i AKPiA bloku („Blok”) („Kontrakt”), jak również w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 4/2020 z dnia 30 stycznia 2020 r., w którym Zarząd RAFAKO S.A. z siedzibą w Raciborzu („Emitent”) poinformował, że spółka zależna Emitenta, tj. spółka pod firmą E003B7 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powinna zakończyć testy i prace techniczne umożliwiające odbiór prac w zakresie omówionym ze spółką Nowe Jaworzno Grupa TAURON spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jaworznie („Zamawiający”) do dnia 4 lutego 2020 r., Zarząd Emitenta niniejszym informuje, iż został poinformowany przez spółkę zależną, że prace związane z realizacją Kontraktu, zostaną przedłużone na skutek okoliczności, za które strony Kontraktu nie ponoszą odpowiedzialności.

Powyższe przedłużenie terminu związane jest z nadmiarem mocy w krajowej sieci energetycznej, w efekcie, którego na polecenie Okręgowej Dyspozycji Mocy, ograniczono oraz wyłączono dostęp dla Bloku do sieci.

Zgodnie z informacją przekazaną przez spółkę zależną, ograniczenie oraz wyłączenie dostępu do sieci spowodowało znaczące zaburzenie harmonogramu związanego z dochodzeniem do parametrów umożliwiających przejęcie Bloku do eksploatacji przez Zamawiającego.

Zarząd Emitenta polecił spółce zależnej niezwłoczną weryfikację harmonogramu uwzględniającego czas niezbędny do usunięcia przeszkód zaistniałych w wyniku wyżej opisanych zdarzeń, przekazanie precyzyjnych szacunków zakończenia testów oraz przewidywanego nowego terminu oddania Bloku do eksploatacji.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-02-04 Paweł Jarczewski Prezes Zarządu
2020-02-04 Agnieszka Wasilewska-Semail Wiceprezes Zarządu
Źródło: GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.