Putin zaprzysiężony na kolejną kadencję prezydencką

Władimir Putin został w poniedziałek zaprzysiężony na prezydenta Federacji Rosyjskiej podczas uroczystości w Wielkim Pałacu Kremlowskim, dawnej rezydencji carów. Trzymając rękę na konstytucji FR, Putin wypowiedział słowa przysięgi prezydenckiej.

(fot. /Evgeny Biyatov / Reuters)

W swym wystąpieniu po złożeniu na Kremlu przysięgi prezydenckiej Putin ocenił, że kraj poradził sobie z bardzo trudnymi problemami gospodarczymi. "Nauczyliśmy się bronić naszych interesów" - podkreślił.

Ponadto Putin zapewnił, że Rosja jest otwarta na dialog i opowiada się za równoprawną i wzajemnie korzystną współpracą z innymi państwami. Podkreślił też, że zapewnione zostało bezpieczeństwo kraju i jego zdolności obronne.

W przemówieniu prezydent poruszył temat stojących przed krajem zadań związanych z poprawą jakości życia obywateli. "Nasz punkt orientacyjny to Rosja dla ludzi" - oświadczył.

65-letni Putin rozpoczął w poniedziałek czwartą kadencję prezydencką, która trwać będzie do 2024 roku.

awl/ ulb/ ap/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 0 jerloz210935

Nowy car Rosji,kiedy to państwo dorobi się demokracji no ,ale my również mamy swego Guru,który wszystko wie ,a działaniami swymi przeciwko demokracji ,Unii i NATO wspiera cara putina.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil