PILNE

Putin zaprzysiężony na kolejną kadencję prezydencką

2018-05-07 11:10
publikacja
2018-05-07 11:10

Władimir Putin został w poniedziałek zaprzysiężony na prezydenta Federacji Rosyjskiej podczas uroczystości w Wielkim Pałacu Kremlowskim, dawnej rezydencji carów. Trzymając rękę na konstytucji FR, Putin wypowiedział słowa przysięgi prezydenckiej.

/ fot. /Evgeny Biyatov / Reuters

W swym wystąpieniu po złożeniu na Kremlu przysięgi prezydenckiej Putin ocenił, że kraj poradził sobie z bardzo trudnymi problemami gospodarczymi. "Nauczyliśmy się bronić naszych interesów" - podkreślił.

Ponadto Putin zapewnił, że Rosja jest otwarta na dialog i opowiada się za równoprawną i wzajemnie korzystną współpracą z innymi państwami. Podkreślił też, że zapewnione zostało bezpieczeństwo kraju i jego zdolności obronne.

W przemówieniu prezydent poruszył temat stojących przed krajem zadań związanych z poprawą jakości życia obywateli. "Nasz punkt orientacyjny to Rosja dla ludzi" - oświadczył.

65-letni Putin rozpoczął w poniedziałek czwartą kadencję prezydencką, która trwać będzie do 2024 roku.

awl/ ulb/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jerloz210935
Nowy car Rosji,kiedy to państwo dorobi się demokracji no ,ale my również mamy swego Guru,który wszystko wie ,a działaniami swymi przeciwko demokracji ,Unii i NATO wspiera cara putina.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki