Putin wzywa, by nie dopuścić rozprzestrzeniania się koronawirusa

Prezydent Rosji Władimir Putin wezwał w środę rząd, ministerstwo zdrowia i chroniący prawa konsumentów urząd Rospotriebnadzor do uczynienia wszystkiego, co możliwe, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa w Rosji.

(fot. Pool / Reuters)

„Dobrze wiemy, że praktycznie we wszystkich krajach świata, w tym w naszym kraju, co roku tracimy ludzi z powodu zapalenia płuc i grypy, dlatego mamy przed sobą wspólne zadanie zminimalizowania tych strat (…) Jeśli chodzi o nowego koronawirusa, to specyfika polega na tym, iż jest to nowe zjawisko i powstaje pytanie, na ile jesteśmy gotowi na to wyzwanie” – oznajmił Putin.

Wcześniej premier Rosji Michaił Miszustin zatwierdził skład sztabu, który ma zapobiec pojawieniu się na terytorium Rosji nowego koronawirusa. Na czele sztabu stoi wicepremier Tatiana Golikowa, a w jego skład wchodzą m.in. szefowa Rospotriebnadzoru Anna Popowa, minister zdrowia Michaił Muraszko i szef ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych Jewgienij Ziniczew.

W Rosji nie potwierdzono dotąd przypadków zakażenia koronawirusem - poinformował w środę Rospotriebnadzor. Od wtorku urząd prowadzi na lotniskach w Rosji badania powracających z Chin rosyjskich turystów na obecność wirusa. W środę takie badania przechodzi grupa ponad 180 mieszkańców Chabarowska, którzy przebywali na wycieczce w Chinach. (PAP)

mw/ akl/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil