Putin wyraził chęć spotkania się z Kim Dzong Unem

W depeszy z okazji 73. rocznicy wyzwolenia Półwyspu Koreańskiego spod okupacji japońskiej (1910-1945) prezydent Rosji Władimir Putin wyraził chęć spotkania się z przywódcą KRLD Kim Dzong Unem - podała Koreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA).

(fot. Mikhail Metzel / FORUM)

"Zapewniam Pana, że jestem gotów spotkać się z Panem w najbliższym czasie dla omówienia aktualnych zagadnień stosunków dwustronnych i ważnych problemów współpracy regionalnej" - cytuje agencja słowa gospodarza Kremla.

KCNA, która jest główną agencją informacyjną KRLD, zaznaczyła w komentarzu, że Moskwa i Pjongjang są żywotnie zainteresowane rozwojem opłacalnej dla obu stron współpracy, włączając w to realizację programu współpracy trójstronnej z udziałem Rosji, KRLD oraz Korei Południowej. (PAP)

mars/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 7 niepelnosprawny_org

jak Trump moze, to i ja moge, przeciez jestem drugi najwiekszy car po ameryce....

! Odpowiedz
12 33 ajwaj

W Koreach business rozkwita :)
Maja 2x Koree zrobic wspólna strefe gospodarcza, przez Koree Pln. jest w stadium projektowania linia kolejowa az do Europy z K.Pld., oczywiscie rurociagi z gazem, ropa do Korei Pld. przez Koree Pln., Udzial obu Koreii w rozwoju rosyjskiego dalekiego Wschodu, udzial Korei Pld. w rozwoju K.Pln itd. itp.

Jak tu juz dawno bylo - polaczenie, chociaz gospodarcze 2 Korei stworzy potezna gospodarke o znaczeniu swiatowym, nie daleko odbiegajaca od calkiem silnej gospodarki Niemiec ca 80 mln koranskich przyjaciól

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 niepelnosprawny_org

Australia, Korea, Europa, ameryka i znowu australi dookoła świata, tez przyspiesza polaczenie rosji i ameryki (ladowe)...

! Odpowiedz
23 9 mb-1

Radzę zmienić leki. RFN do tej pory nie może nadrobić braków gospodarczych DDRu i tych w mentalności to już w ogóle. Ty gadasz o jakimś zjednoczeniu Korei. Korea Płd. to gospodarka rozwinięta, o udziale wysokich technologii elektroniki, przemysłu motoryzacyjnego i stoczniowego,
Korea Płn. to jakiś 3 świat (PKB 40 razy mniejsze niż południa), tysiąc razy biedniejszy gospodarczo i umysłowo od byłego DDRu. Zjednoczenie i wyrównywanie poziomu gospodarczego będzie trwało kilkaset lat i to wyłącznie po obaleniu Una.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 18 ajwaj odpowiada mb-1

Myslisz, ze wiesz co piszesz ? :)

""W rzeczywistości Korea Północna to coś więcej niż tylko nieruchomości lub turystyka.
Zasoby mineralne w Korei Północnej
Według magazynu Quartz , Korea Północna ma 6 trylionów(US) dolarów w zasobach naturalnych. Ponadto istnieje duża różnorodność zasobów naturalnych, które nie zostały JESZCZE opracowane. Należą do nich żelazo, złoto, magnezyt, cynk, miedź, wapień, molibden i grafit.
ABC News : "Myślę, że jesteśmy gotowi, aby jak najszybciej otworzyć się na handel i inwestycje z Koreą Północną""
""Główne kopalnie w Korei Północnej to kopalnie ZLOTA: Sangnong, Holdong, Hyesan Mine, Geomdeok Mine, Daheheung Mine, Musan i Oryong Iron Ore, Jeongchon Graphite Mine, Jikdong Anthracite Mine, Gogeonwon Anthracite Coal Mine i Apdong Tantalum Mine""
itd.itp.
https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2018/06/13/rohstoffe-und-energie-warum-nordkorea-fuer-die-usa-wichtig-ist/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 15 ajwaj odpowiada mb-1

Co do leków > nie zmieniaj... Idz do szkoly :)

! Odpowiedz
5 5 mb-1 odpowiada ajwaj

Jak by było, jak mówisz już dawno by tam mieli demokrację i McDonaldy.

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,2% II 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 6,9% II 2019

Znajdź profil