Putin wprowadza sankcje wobec Korei Północnej

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał dekret nakładający sankcje na Koreę Północną. Ogłoszony w poniedziałek dokument jest zgodny z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ z 30 listopada 2016 r. przyjętą w związku z północnokoreańskim programem jądrowym.

(fot. REUTERS/Yuri Kochetkov/Pool / FORUM)

Restrykcje dotyczą sektora handlowego, finansowego i transportowego. Sankcje nałożono na 11 obywateli Korei Płn. oraz 10 podmiotów, związanych z programem atomowym - podaje agencja TASS.

Dekret zawiera wykaz substancji, sprzętu i produktów, których dostawa z Rosji do Korei Płn. została zabroniona. Ograniczenia dotyczą też niektórych produktów luksusowych, m.in. dywanów i gobelinów, których wartość przekracza 500 dolarów.

Zgodnie z dekretem współpraca pomiędzy Rosją a Koreą Płn. w sferze badań i techniki jądrowej dopuszczalna jest jedynie w przypadku, gdy nie będzie ona sprzyjać rozwojowi atomowego i balistycznego programu KRLD.

Kreml poparł sankcje RB ONZ nałożone na Pjongjang, podkreślając jednocześnie, że ograniczenia nie mogą krzywdzić zwykłych ludzi.

ndz/ mal/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 zbyszeknor

Gest w kierunku Trumpa ?

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl