Putin odrzuca oskarżenia Wielkej Brytanii w sprawie Skripala

Prezydent Rosji Władimir Putin odrzucił w niedzielę oskarżenia Wielkiej Brytanii, zarzucającej Moskwie próbę otrucia b. agenta Siergieja Skripala. Powiedział, że Rosja jest gotowa do współpracy w tej sprawie, lecz do tego jest niezbędne zainteresowanie drugiej strony.

(fot. Mikhail Klimentyev / FORUM)

Putin, który w niedzielę wieczorem, po zakończeniu wygranych wyborów wystąpił w swoim sztabie wyborczym w Moskwie, powiedział dziennikarzom, że nonsensowne jest sądzenie, że to Rosja stoi za otruciem Skripala i jego córki.

Prezydent oznajmił, że Rosja nie posiada tej substancji, której użyto w ataku na Skripala, i że gdyby to był trujący środek bojowy, to ludzie zginęliby na miejscu - cytuje TASS słowa Putina.

"Rosja nie ma takich środków, całą naszą broń chemiczną zniszczyliśmy pod okiem międzynarodowych kontrolerów" - powiedział Putin.

"Jesteśmy gotowi współpracować. Od razu to sygnalizowaliśmy. Jesteśmy gotowi wziąć udział w niezbędnych dochodzeniach, lecz w tym celu konieczne jest zainteresowanie z drugiej strony, a na razie tego nie widać" - powiedział ponownie wybrany na prezydenta Rosji Władimir Putin. Po przeliczeniu 70 proc. Putin ma 75,91 proc. głosów.

Brytyjscy śledczy ustalili, że do próby otrucia w Salisbury byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU i brytyjskiego agenta Siergieja Skripala oraz jego córki Julii wykorzystano produkowaną w Rosji broń chemiczną typu Nowiczok. Obie ofiary pozostają w stanie krytycznym.(PAP)

mmp/ mc/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 0 ajwaj

Facet z klasa:
nie bylo Novichka (chyba, ze "made in GB")...
Politycy nie-wolnych panstw w tym Chiny, Rosja pokazuja szkole dyplomacji = uprzejmie, kulturalnie, mimo przewazajacej sily...
Reszta to chlopcy z ferajny, za których ich wyborcy musza sie wstydzic

! Odpowiedz
10 15 asset_altern

Powinni zablokować pranie ruskich pieniędzy w City, zablokować możliwość studiowania na zachodzie tym wychuchanym dzieciom oligarchów ruskich. Niech się uczą na WUMLU w Moskwie, jak chcą takie standardy eksportować.

! Odpowiedz
6 1 ajwaj

O to wlasnie dla dobra Ros. Federacji idzie :)
Kapital wraca na podst. 2. ustawy o re-patriacji kapitalu od 01.03.2018 z przeznaczeniem na rosyjskie obligacje... Bondy póki co na ca 90 mld $ wykupione, co dzien sprzedaz rosnie :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil