Putin: Zamkniemy "ohydne usta" tym, którzy próbują przeinaczyć historię

Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział w sobotę w Petersburgu, że zamknie "ohydne usta" tym, którzy próbują przeinaczyć historię. Mówił o tym, zapowiadając otwarcie centrum archiwalnych dokumentów dotyczących II wojny światowej.

(fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock)

"Zamkniemy ohydne usta, otwierane przez niektórych działaczy za granicą po to, by osiągnąć chwilowe polityczne cele, zamkniemy je prawdziwą gruntowną informacją" - powiedział Putin na spotkaniu z weteranami i przedstawicielami organizacji patriotycznych.

Jego słowa cytuje m.in. agencja RIA Nowosti.

Na stronie internetowej agencji zamieszczono również inny cytat z wypowiedzi prezydenta Rosji oraz nagranie, na którym Putin mówi: "Obowiązkowo utworzymy centrum dokumentów archiwalnych, materiałów filmowych i zdjęciowych. I zamkniemy usta tym, którzy próbują przeinaczyć historię, ukazać ją w fałszywym świetle i umniejszyć rolę naszych ojców i dziadów, naszych bohaterów, którzy ginęli, broniąc swojej ojczyzny i praktycznie całego świata przed brunatną zarazą, przed nazizmem".

RIA Nowosti relacjonuje, że jako przykład Putin podał Izrael, który "ani na sekundę nie pozwala zapomnieć o Holokauście".

Centrum archiwalnych dokumentów oraz jego strona internetowa będą dostępne dla Rosjan i "całego świata" - pisze agencja, cytując słowa prezydenta. (PAP)

ndz/ ap/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 63 arudni

Władimir dawaj namiary na dealera co ci dostarcza ten towar... Chyba drukarnie musisz otworzyć i przedrukować na nowo historię, a nie archiwum...

! Odpowiedz
8 57 and00

Czyli co, teraz wszystkie oryginały umów i porozumień ZSRR z Niemcami, z Gestapo będą jawne?
Nie chce mi się wierzyć że ujawni wszystkie kompromitujące i potwierdzające ich zbrodnie dokumenty.

! Odpowiedz
10 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
43 7 angol odpowiada (usunięty)

Wystarczyła zgodna z prawdą historyczną wypowiedź Władimira Putina i dekiel z szambem się otworzył.

! Odpowiedz
4 40 and00 odpowiada (usunięty)

Nie lubiłem sanacji, jestem raczej za Endecją
A ty nie powtarzaj kłamstw trollu, generalnie Polskie państwo podziemne starało się pomagać obywatelom narodowości żydowskiej
A to że Michniki polaków mordowali... smutna prawda

! Odpowiedz
43 9 marxs odpowiada angol

masz 100% racji mamy opłacany miliardami zł PISowski IPN niech jadą do putka i udowodnią że te archiwa są sfabrykowane i oszukane ale po panicznym strachu i przerażeniu jaki widziałem w wystąpienia dudy to praktycznie niemożliwe putek i tak wykazał się wyjątkową cierpliwością po dziesiątkach lat opluwania Rosji, niszczenia cmentarzy żołnierzy radzieckich i pomników

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 1 (usunięty) odpowiada and00

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
34 5 marxs odpowiada (usunięty)

"Nie będę demolował interesów z Ministerstwem Sprawiedliwości, dlatego, że wisi na tym twoja pensja, twoja pensja i jeszcze pensje 25 innych osób" – mówił na zebraniu z pracownikami Wirtualnej Polski jej wiceszef Tomasz Machała. Wspólne "interesy" oznaczają cenzurę, konsultowanie artykułów z żoną Ziobry oraz pisanie tekstów promujących ministra i jego ludzi"-czyżby bankier.pl poszedł w ślady wirtualnej usuwając niewygodne acz prawdziwe wPISy?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 31 prs

Ukrecilby bicz na samego siebie..
W (prawdziwych) materialach polscy historycy mieliby uzywanie..

! Odpowiedz
10 58 tindala

Putin ujawni światu owoce wieloletniej benedyktyńskiej pracy osobników pokroju ajwaja. Czyli Świat według Kiepskich. Może by wpierw ujawnili i następnie zwrócili zrabowane zasoby Światowych dzieł sztuki rzekomo zaginionych w wojennej pożodze. Orwell to zresztą pięknie opisał pod postacią Ministerstwa Prawdy. A historia retuszy na zdjęciach Stalina i jego kliki, dowodzi że nic się w Ruslandzie od tamtej pory nie zmieniło.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil