Putin: Zamkniemy "ohydne usta" tym, którzy próbują przeinaczyć historię

Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział w sobotę w Petersburgu, że zamknie "ohydne usta" tym, którzy próbują przeinaczyć historię. Mówił o tym, zapowiadając otwarcie centrum archiwalnych dokumentów dotyczących II wojny światowej.

(fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock)

"Zamkniemy ohydne usta, otwierane przez niektórych działaczy za granicą po to, by osiągnąć chwilowe polityczne cele, zamkniemy je prawdziwą gruntowną informacją" - powiedział Putin na spotkaniu z weteranami i przedstawicielami organizacji patriotycznych.

Jego słowa cytuje m.in. agencja RIA Nowosti.

Na stronie internetowej agencji zamieszczono również inny cytat z wypowiedzi prezydenta Rosji oraz nagranie, na którym Putin mówi: "Obowiązkowo utworzymy centrum dokumentów archiwalnych, materiałów filmowych i zdjęciowych. I zamkniemy usta tym, którzy próbują przeinaczyć historię, ukazać ją w fałszywym świetle i umniejszyć rolę naszych ojców i dziadów, naszych bohaterów, którzy ginęli, broniąc swojej ojczyzny i praktycznie całego świata przed brunatną zarazą, przed nazizmem".

RIA Nowosti relacjonuje, że jako przykład Putin podał Izrael, który "ani na sekundę nie pozwala zapomnieć o Holokauście".

Centrum archiwalnych dokumentów oraz jego strona internetowa będą dostępne dla Rosjan i "całego świata" - pisze agencja, cytując słowa prezydenta. (PAP)

ndz/ ap/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 2 and-owc

Chce być jak pierwszy car Iwan IV "Groźny" (nie był zły). Wszyscy mają "swoich" bohaterów (każdy kraj).

! Odpowiedz
0 23 2kbb

"ajwaj" na hasło Rosja i Putin dostaje palpitacji bo to przecież jego Matuszka Rossija ...Ciekawy jestem ilu jeszcze takich bęk /// a tów żyje w Polsce ???

! Odpowiedz
5 30 drabio

Archiwum było otwarte po 1990 i całe gówno się wylało pokazując ogrom okruciwnstw i represji komunistycznej Rosji. Aby nie obrzydzić Rosjanom własnej ojczyzny musieli to przymknąć.

To co ujawni Putin to wyselekcjonowane starannie okraszone brednie na zamówienie polityczne tzw. "nowinki historyczne". Już Stalin pisał historię na nowo ale jakże Putin będzie pisał ja jeszcze raz.

Zastanawiam się jak to możliwe że w Rosji rządzi taki gość. Na Białorusi to rozumiem kraj przez całą swoją historię był zaściankiem, ale w Rosji kraju gdzie powstawały klasyki kultury na najwyższym poziomie światowym władyka aby się utrzymać złotego tronu jeszcze historię chce napisać na nowo jakby w Rosji już nie było obiektywnych historyków.

Aż nie mogę się doczekać tych "rewelacji" dla prasy brukowej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
27 6 ajwaj

cierpliwosci
wyleje sie na kolaborantów, Jankesi tez maja

! Odpowiedz
5 7 silvio_gesell

Nikt się tego nie boi. Ci ludzie nie żyją, a państwa są nieistotne względem korporacji, które w większości pochodzą z faszystowskich Włoch, nazistowskich Niemiec, monarchii Japońskiej, i liberalizmu USA. Różne nazwy na tę samą ideologię.

! Odpowiedz
45 9 ajwaj

Wielu sie tych archiwów boja, dynastie "patriotów", tych ?:

""Dziadek kandydata Andrzeja Dudy to " bohaterski " oficer UPA Mychajło Duda (21.11.1921-7.07.1950)... A po dziadkach dziedziczymy więcej niż po rodzicach !... Sylwetka dziadka Dudy ps. „Hromienko" niebywale zdumiewa: - członek OUN od 1937 - w 1939 skierowany na szkolenie dywersyjne do Niemiec, gdzie w 1941 wstąpił do batalionu Roland - w UPA od 1943, najpierw jako instruktor w szkole podoficerskiej - od czerwca 1944 organizator UPA na Pogórzu Przemyskim i w Bieszczadach - od sierpnia 1945 dziadek Dudy dowodzi sotnią „Udarnyky 3" należącą do 2 kurenia „Udarnyky" - 14.06-10.09.1947 sotnia Mychajło Duda przebiła się z Polski przez Czechosłowację i Austrię do amerykańskiej strefy okupacyjnej w Niemczech - w latach 1948-1949 członek Misji UPA - 31.05.1950 dowódca 4-osobowej grupy zrzuconej na spadochronach na terytorium ZSRR - kawaler nadanego pośmiertnie Złotego Krzyża Zasługi Bojowej I klasy - według znawcy spraw ukraińskich profesora Grzegorza Motyki dziadek Dudy „był uważany za jednego z najzdolniejszych dowódców UPA".... No i dlaczego kandydat dr Andrzej Duda, w swoim oficjalnym życiorysie chlubi się polskojęzycznym teściem, a zrezygnował z przedstawienia tak znacznych zasług rodziców biologicznych ?... Oboje profesorowie przy czym tata w Senacie AGH, mama dziekan AGH... Co się kampanii prezydenckiej przytrafiło na starcie, że tak mocne atuty nie zostały ujawnione ?""

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 59 kris74keh

Wołodia po co ci to? Tylko spowodujesz,że ludzie na swiecie zadadzą sobie trud sprawdzenia jak było naprawdę i odkryją jak wielkie straty poniosła Polska. Dowiedzą się o Pileckim, o Armii Krajowej, o tym kto złamał szyfry enigmy.

! Odpowiedz
64 13 ajwaj

Cierpliwosci,
np. wyjdzie skad w nedzy Republiki Weimarskiej Hitler mial jakby dzis biliony.Reich Mark
a m.in. tamta Polska placila Hitlerowi na smiec 6 mln. swoich

Los Polski, Slowian, Rosjan, Zydów itd. jest-byl ten sam. Niewolnictwo, obóz, szubienica itd.
Polska z Hitlerem szczescia szukala. Dzis PISa stawia na anglo-sasów

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 22 karbinadel

Broniąc przed brunatną zarazą, przynieśli czerwoną. Należy oczywiście współczuć nardowi rosyjskiemu, bo to on w największym zakresie stał się ofiarą komunizmu. Ale dość udawania, że ZSRR był fajny

! Odpowiedz
35 10 ajwaj

Slazacy niektórzy rozpaczali,
ze Niemcy Hitlera pokonane

bez wspólczaucia

! Odpowiedz
0 3 po_co odpowiada ajwaj

Jestem ze Śląska, co więcej z miasta z którego wywodzi się jeden z liderów powstania i czasem zastanawiam się co Śląsk zyskał na przyłączeniu do Polski.

Krwawa jatka która miała miejsca w czasie powstań, gdy pierwsze co trzeba było zrobić to zdobyć broń poszła psu na budę - po wygranej II Wojnie Światowej, Śląsk 70 lat był dojony przez cały kraj. W ostateczności zabrano nam bogactwa naturalne, zabrano mieszkania na rzecz przyjezdnych, podziurawiono jak sito ziemię co dzisiaj skutkuje zapadaniem się domów, odebrano kulturę - a dzisiaj opluwa się górników mówiąc, że są przewartościowaną siłą roboczą.
Mamy 2020 rok, a Śląsk nadal stanowi główny motor napędowy gospodarki kraju. Prawie połowa PKB Polski generowana jest na Śląsku (nie w województwie Śląskim które nomen omen samo w sobie generuje 15% PKB Polski).
Niemal cały przemysł ciężki jest zlokalizowany właśnie tutaj, a to on w praktyce zapewnia funkcjonowanie tak dużego tworu jak Polska.

Więc Twój brak współczucia to jedna wielka kpina. Nie pamiętam żeby ludzie tutaj klaskali gdy Hitler bombardował miasta i upychał kogo się da w obozach, poza tym pamiętaj że część terenów jak np. Gliwice były Niemieckie do 45 roku włącznie i nigdy do Polski nie należały.
Co więcej takie tereny jak Zaolzie do Polski dołączyły na niecały rok przed wybuchem wojny więc warto się zastanowić kto wiwatował i za czyje racje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ajwaj odpowiada po_co

Bez dywizji Czechów + przemysl wojenny
Hitler by II wojny sw. na zaczal

! Odpowiedz
12 3 pazdzioch_indastries

Pomału sytuacja się klaruje.W usa naród nie chce nowej wojny bo kto chce tracić bliskich?Wystarczająco już stracili w ciągu tych 100 lat. ALE! usa ma teraz sojusznika Polskę i gdyby tak ta Polska została zaatakowana przez Rosję to dlaczego usa miało by nie pomóc?Wojna to jedyny motor napędowy systemu finansowego usa, wystarczy prześledzić historię. Pytanie tylko jaką rolę będziemy pełnili w tym my Polacy? czy będzie to rola przynęty? i skończy się to eksterminacją naszej nacji tak jak w każdej wojnie? z usa do europy daleko a chyba nie sądzicie że obrona terytorialna coś nam pomorze?Po obejrzeniu tego zwątpiłem całkowicie w tą idee: https://www.youtube.com/watch?v=q7VZWSO57y8

Dodać należy też wisienkę na torcie która czeka na odpalenie czyli zamach w Smoleńsku, usa dobrze wiedzą kto co i kiedy.To może być zapalnik całego konfliktu bo trzymane jest to już kawał czasu.To wszystko oczywiście hipoteza.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 64 Raffmo

Niech jeszcze udostępnią archiwa sprzed II WŚ.
Niech opublikują rozkazy Stalina dotyczące mordowania jeńców wojennych czyli naszych oficerów w Katyniu, Miednoje i Charkowie. Niech podadzą sprawozdania z negocjacji paktu Ribentropp-Mołotow, rozkazy napaści na Finalndię, Litwę, Łotwę, Estonię etc.

! Odpowiedz
15 16 znawca_inwestor

Momot, najwięcej to oni pozabijali swoich.

! Odpowiedz
40 10 ajwaj

Historia wlasnie wg Kiepskich z PISy

Napad z Hitlerem na Czechoslowacje jak jelen, bo Hitler dostal bogaty przemysl wojenny i 12 Dywizji tez na Polske jest sprawiedliwy i godny powtórzenia

Z "Paktem Pilsudzki- Hitler" 26 stycznia 1934 w Berlinie przez Józefa Lipskiego i Konstantina von Neurath jest OK.
Odroczenie przez wówczas znany napad Hitlera na ZSRR o 2 lata, to blad

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 8 (usunięty) odpowiada ajwaj

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 9 Raffmo odpowiada ajwaj

oto wasze wyzwolenie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Masowe_zbrodnie_komunistyczne#/media/Plik:Victims_of_Soviet_NKVD_in_Lvov,_June_1941.jpg

! Odpowiedz
39 20 ajwaj

Linia PISy Kaczynskiego z Majdana sie lamie tzn. "Slava Herojam-Slawa Ukrainie"

Ukraina dogaduje sie z Rosja, MFW nie dal znowu kasy, PIS-PL jest jak zwykle miedzynarodowo sama. PL-PISa oprócz mld. dla Ukrainy, zaplaci mld. $ 447.
Zabory nie byly nie raz,
20 lat miedzywojenne skonczyly sie "Paktem Pilsudzki- Hitler" 26 stycznia 1934 w Berlinie przez Józefa Lipskiego i Konstantina von Neurath.
Mozna se pokrzyczec, a fakty - karty sa zle. Izrael, USA, Rosja, Niemcy sa przeciw PISa-PL. Ich sekta to sieniasy
Przy okazji PISa-PL wyrzekla sie zwyciestwa z Berlina 1945 > ze skutkami. Niemcy po wlasnie uzyskiwanej suwerennosci 100 lat po Traktacie Versalskim, chetnie wezmie po PL swoje ziemie. Bo czasy sie zmienily.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
24 16 ajwaj odpowiada (usunięty)

Duze chlopaki - geo wazni rozmawiaja - PISy pokrzycza, co wyjdzie to sie wielu zdziwi:

""Prezydent Rosji Władimir Putin przyleciał do Berlina, aby wziąć udział w międzynarodowej konferencji na temat uregulowania sytuacji w Libii,
Na spotkanie zaproszeni zostali również przedstawiciele USA, Chin, Egiptu, ZEA, Wielkiej Brytanii, Algierii, Francji i Turcji. Wcześniej na Kremlu zapowiedzieli oni również spotkanie Putina z jego tureckim odpowiednikiem Taipe Erdoganem przed szczytem.""

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
21 11 ajwaj odpowiada (usunięty)

Infantylno, jaskiniowe warczenie hejtów PISy ""onucy, putlery, hau-hau"" cós zmieni w przedszkolu

Prez. Putin jest w Berlinie np. w sprawie Libii, "ma" !!! Arabie, Venezuele, BRICKs, Azja.

Wasaliki PISy moga se gardlowac smiesznym falsetem Morawitz, Misiewicz, Maciorewicz, Jenny & co.
I co? ZERO

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
15 10 ajwaj

W archiwach bedzie ciekawie

Kto i za co dostawal wille dla najbardziej lojalnych, zasluzonych np. na Zoliborzu od NKWD, UB itd.

! Odpowiedz
20 34 tindala

Rosja jest: niebezpieczna, zacofana, rewanżystowska, autorytarna, zakłamana,ale na pewno nie jest nieistotna

! Odpowiedz
11 14 po_co

Wypluj te słowa za kilkanaście lat ostatecznie zostaniesz uświadomiony, że Hitler wybawiał Europę i Świat, a Stalin dokończył tego pięknego dzieła zjednoczenia.

Ciężko jest mi dobrać jakieś słowa do tej głupoty ale niestety odczuwam, że Polska coraz mniej robi w tej sprawie. Pozwalamy sobie na mieszanie historii i polityki w kontaktach z Izraelem, a Rosja to najpotężniejszy gracz na arenie międzynarodowej, który już nie raz w historii udowodnił, że potrafi wykorzystać propagandę jak nikt inny.
Jeszcze trochę i skończy się to dla nas podobnie jak skończyło się dla Ukrainy.

Pora wybrać sobie konkretną ścieżkę i nawet jeżeli jest ona nie wygodna to trzymać się jej dla końcowych rezultatów. Nie damy radę kłócić się z każdym na świecie i być politycznie poprawnym bo tego wymaga od nas historia.

Jak to Polska, a nie Niemcy, będzie największą gospodarką w Europie to wtedy możemy tupać nogą na każdego komu trzeba będzie przypomnieć podstawową wiedzę ale obecnie są inne priorytety.
Nasza armia nie jest nawet w stanie stawić czoła tej która zgromadzona jest przez Rosję tuż przy naszej północno-wschodniej granicy, jak dalej będziemy liczyć na wsparcie USA albo co najzabawniejsze, Niemiec to przeliczymy się jeszcze przed końcem tego 50-cio lecia.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
17 10 marianpazdzioch odpowiada po_co

Odkąd w PL są amerykańskie bazy, to kacap może tylko straszyć. W realnej sile, w porównaniu do NATO są jak 1:15. Jedyna ich realna siła opiera się o broń nuklearną. Poza tym wypisywanie bzdur przez trole i rozmaite zombie, którym udało wyprać się mózgi tak prymitywną propagandą. Nawet Putin nie jest tak szalony i głupi by odpalić rakiety przeciw NATO.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
30 13 marxs odpowiada marianpazdzioch

Putin na pewno nie jest głupi za to ty jak najbardziej a do głupoty dołączasz jeszcze swoje sprzedajstwo i skundlenie wobec obcych i zdradę wobec swoich jakież to typowe dla PISa

! Odpowiedz
1 2 po_co odpowiada marianpazdzioch

Jesteś bardzo odważny jeżeli sądzisz, że NATO jakkolwiek zareaguje na działania Rosji w Polsce.
Na Ukrainie wybuchła i ciągle toczy się wojna, wojna zainspirowana działaniami propagandowymi. Rosja dosyć długo nad tym pracowała ale dzięki wznieceniu wewnętrznego konfliktu mogła bez problemu i bez konsekwencji uzasadnić swoje późniejsze działania militarne.

Czy NATO zareagowało w jakikolwiek sposób ? Nawet nie zwiększono kontyngentu stacjonującego w Polsce, a to raptem 1300 km od naszej granicy w Medyce. W praktyce gdyby Rosja zdecydowała się uderzyć na Kijów to Ukraina nie wytrzymała by tygodnia. Wcale nie jest powiedziane, że taki atak nie nastąpi jeszcze w tym stuleciu.

Ja po prostu twierdzę, że bez własnej armii żadne NATO i żaden sojusznik nam nie pomoże i to nawet nie dlatego, że zabraknie takiej woli. Po prostu nie ma takich możliwości.

Jesteś jednocześnie bardzo naiwny sądząc, że Rosja to przeciwnik którego można wyśmiać. Amerykanie to nie jest wcale żadna potęga, w ostatnich latach wycofują się przed każdym kto tupnie nogą na ich wojska. NATO w większości jest już mocno rozbrojone. Najsilniejszym członkiem pozostaje Turcja i to nie papierowym tak jak Francja i Niemcy których wojska w większości to silne oddziały biurowe.
Jest jednak spory problem ponieważ Turcja od pewnego czasu ma bardziej po drodze z Rosją niż członkami NATO, co więcej niedawnym brakiem wsparcia dla Polski pokazała wewnętrzny rozłam.

Putin proszę pana stoi na czele państwa które od 400 lat jest największym państwem na świecie, przez 400 lat nikomu nie udało się nawet poważnie im zagrozić, a jest to przecież państwo kontynentalne, nie tak jak USA osadzone za oceanem. My w tym czasie trzykrotnie znikaliśmy z mapy świata, a w praktyce czterokrotnie - będąc sojusznikami potęg militarnych, bo za taką uważano Wielką Brytanie czy Francję, z czego pierwszą uratowały między innymi wsparcie Polskich lotników (o ironio), a druga padła pod naporem stosunkowo słabych wojsk Hitlera.
Francja dała radę wytrzymać ciut ponad miesiąc, zaczęło się 10 maja, a skończyło 17 czerwca dla porównania dla nas po sprawie było już po 17 dniach wojny, ale Warszawy broniliśmy jeszcze przez kolejne 11 dni - w praktyce już dawno bez żadnego wsparcia "sojuszników".

Ot cała potęga przyszłego NATO.

Trzeba być jednak realistom i zdać sobie sprawę, że nikt nie jest przygotowany na taką wojnę, a z pewnością nikt nie będzie poświęcał swojego bezpieczeństwa w zamian za stabilność Polski która sama nie potrafi się bronić. Na koniec w pełni się z Tobą zgadzam Putin nie jest głupi i doskonale wie, że NATO może upaść dzięki prostej propagandzie - którą stosuje.

Ja się go obawiam i wolałbym nie widzieć Rosyjskich samolotów przelatujących i patrolujących nasze bałtyckie regiony. Wolałbym wiedzieć, że na Bałtyku mamy lepsze jednostki niż Rosja, wolałbym widzieć silne baterie przeciwlotnicze na naszej wschodniej i północnej granicy, ostatecznie chciałbym wiedzieć, że Polska dysponuje własnym wojskiem przynajmniej kilkukrotnie przewyższającym liczebnie to które stacjonuje w obwodzie Kaliningradzkim na raptem 100 kilometrach szerokości.
To nawet nie muszą być ludzie, Korea postawiła na autonomiczne działa które stacjonują na ich granicy i są w stanie eliminować cele. My powinniśmy naszą granicę z Rosją już dawno uzbroić po zęby tak żeby nawet polna mysz nie mogła się tamtędy prześlizgnąć.

Powtarzam ja się Rosjan obawiam i nie mam zamiaru mieć ich za sąsiadów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 45 trollmaster

Oczywiście, ostatnie wizyty Benka Nataniahuja w Moskwie nie mają żadnego związku z ostatnim atakiem tego rzeźnika na Polskę. Wszelkie próby łączenia tego w logiczny ciąg przyczynowo-skutkowy są na pewno nadinterpretacją a wręcz przejawem zwierzęcego antysemityzmu.

! Odpowiedz
9 18 zenonn

Po co Polska realizowała MOST transportując 30 lat temu dziesiątki tysięcy rosyjskich żydów do Izraela?
Po co Polska udzieliła schronienia milionom żydów?
Niewdzięczne szumowiny. Przedsiebiorstwo Holokaust
Fuj

! Odpowiedz
57 19 marxs

"Panie Duda! Piszę to z całą odpowiedzialnością. Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów. Szkodzi pan Polsce!" - napisał na Twitterze sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu.
Piotr Schab, PISowski rzecznik dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych już organizuje nagonkę i straszy postepowniem karnym sędziego z Poznania ale za co? za PISanie prawdy? i tak bardzo delikatnie określił maliniaka szkodnika jakiego żaden inny unijny kraj nie ma


Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
52 9 marxs

"Sąd Okręgowy w Tarnowie przyznał rację Romanowi Ciepieli i stwierdził, że europoseł Andrzej Duda rozpowszechniał nieprawdziwe informacje na jego temat. W poniedziałek Ciepiela złożył w tej sprawie pozew w trybie wyborczym. Teraz Duda ma publiczne przeprosić kandydata na prezydenta Tarnowa, a także wpłacić 5 tys. złotych na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej'
następny PIS po morawieckim "prawdomówny" skazany wyrokiem sądu w PISie tylko sami "prawdomówni patryjoci"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 5 silvio_gesell

Rosja jest nieistotna?

! Odpowiedz
10 58 tindala

Putin ujawni światu owoce wieloletniej benedyktyńskiej pracy osobników pokroju ajwaja. Czyli Świat według Kiepskich. Może by wpierw ujawnili i następnie zwrócili zrabowane zasoby Światowych dzieł sztuki rzekomo zaginionych w wojennej pożodze. Orwell to zresztą pięknie opisał pod postacią Ministerstwa Prawdy. A historia retuszy na zdjęciach Stalina i jego kliki, dowodzi że nic się w Ruslandzie od tamtej pory nie zmieniło.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 29 and00

A ajwaj chyba ma dziś wolne, bo normalnie już by z 10 jego postów tu było

! Odpowiedz
10 31 prs

Ukrecilby bicz na samego siebie..
W (prawdziwych) materialach polscy historycy mieliby uzywanie..

! Odpowiedz
8 57 and00

Czyli co, teraz wszystkie oryginały umów i porozumień ZSRR z Niemcami, z Gestapo będą jawne?
Nie chce mi się wierzyć że ujawni wszystkie kompromitujące i potwierdzające ich zbrodnie dokumenty.

! Odpowiedz
10 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
43 7 angol odpowiada (usunięty)

Wystarczyła zgodna z prawdą historyczną wypowiedź Władimira Putina i dekiel z szambem się otworzył.

! Odpowiedz
4 40 and00 odpowiada (usunięty)

Nie lubiłem sanacji, jestem raczej za Endecją
A ty nie powtarzaj kłamstw trollu, generalnie Polskie państwo podziemne starało się pomagać obywatelom narodowości żydowskiej
A to że Michniki polaków mordowali... smutna prawda

! Odpowiedz
43 9 marxs odpowiada angol

masz 100% racji mamy opłacany miliardami zł PISowski IPN niech jadą do putka i udowodnią że te archiwa są sfabrykowane i oszukane ale po panicznym strachu i przerażeniu jaki widziałem w wystąpienia dudy to praktycznie niemożliwe putek i tak wykazał się wyjątkową cierpliwością po dziesiątkach lat opluwania Rosji, niszczenia cmentarzy żołnierzy radzieckich i pomników

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 1 (usunięty) odpowiada and00

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
34 5 marxs odpowiada (usunięty)

"Nie będę demolował interesów z Ministerstwem Sprawiedliwości, dlatego, że wisi na tym twoja pensja, twoja pensja i jeszcze pensje 25 innych osób" – mówił na zebraniu z pracownikami Wirtualnej Polski jej wiceszef Tomasz Machała. Wspólne "interesy" oznaczają cenzurę, konsultowanie artykułów z żoną Ziobry oraz pisanie tekstów promujących ministra i jego ludzi"-czyżby bankier.pl poszedł w ślady wirtualnej usuwając niewygodne acz prawdziwe wPISy?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 63 arudni

Władimir dawaj namiary na dealera co ci dostarcza ten towar... Chyba drukarnie musisz otworzyć i przedrukować na nowo historię, a nie archiwum...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil