REKLAMA

Putin: Zamkniemy "ohydne usta" tym, którzy próbują przeinaczyć historię

2020-01-18 18:13
publikacja
2020-01-18 18:13

Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział w sobotę w Petersburgu, że zamknie "ohydne usta" tym, którzy próbują przeinaczyć historię. Mówił o tym, zapowiadając otwarcie centrum archiwalnych dokumentów dotyczących II wojny światowej.

/ fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock

"Zamkniemy ohydne usta, otwierane przez niektórych działaczy za granicą po to, by osiągnąć chwilowe polityczne cele, zamkniemy je prawdziwą gruntowną informacją" - powiedział Putin na spotkaniu z weteranami i przedstawicielami organizacji patriotycznych.

Jego słowa cytuje m.in. agencja RIA Nowosti.

Na stronie internetowej agencji zamieszczono również inny cytat z wypowiedzi prezydenta Rosji oraz nagranie, na którym Putin mówi: "Obowiązkowo utworzymy centrum dokumentów archiwalnych, materiałów filmowych i zdjęciowych. I zamkniemy usta tym, którzy próbują przeinaczyć historię, ukazać ją w fałszywym świetle i umniejszyć rolę naszych ojców i dziadów, naszych bohaterów, którzy ginęli, broniąc swojej ojczyzny i praktycznie całego świata przed brunatną zarazą, przed nazizmem".

RIA Nowosti relacjonuje, że jako przykład Putin podał Izrael, który "ani na sekundę nie pozwala zapomnieć o Holokauście".

Centrum archiwalnych dokumentów oraz jego strona internetowa będą dostępne dla Rosjan i "całego świata" - pisze agencja, cytując słowa prezydenta. (PAP)

ndz/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (44)

dodaj komentarz
and-owc
Chce być jak pierwszy car Iwan IV "Groźny" (nie był zły). Wszyscy mają "swoich" bohaterów (każdy kraj).
2kbb
"ajwaj" na hasło Rosja i Putin dostaje palpitacji bo to przecież jego Matuszka Rossija ...Ciekawy jestem ilu jeszcze takich bęk /// a tów żyje w Polsce ???
drabio
Archiwum było otwarte po 1990 i całe gówno się wylało pokazując ogrom okruciwnstw i represji komunistycznej Rosji. Aby nie obrzydzić Rosjanom własnej ojczyzny musieli to przymknąć.

To co ujawni Putin to wyselekcjonowane starannie okraszone brednie na zamówienie polityczne tzw. "nowinki historyczne". Już
Archiwum było otwarte po 1990 i całe gówno się wylało pokazując ogrom okruciwnstw i represji komunistycznej Rosji. Aby nie obrzydzić Rosjanom własnej ojczyzny musieli to przymknąć.

To co ujawni Putin to wyselekcjonowane starannie okraszone brednie na zamówienie polityczne tzw. "nowinki historyczne". Już Stalin pisał historię na nowo ale jakże Putin będzie pisał ja jeszcze raz.

Zastanawiam się jak to możliwe że w Rosji rządzi taki gość. Na Białorusi to rozumiem kraj przez całą swoją historię był zaściankiem, ale w Rosji kraju gdzie powstawały klasyki kultury na najwyższym poziomie światowym władyka aby się utrzymać złotego tronu jeszcze historię chce napisać na nowo jakby w Rosji już nie było obiektywnych historyków.

Aż nie mogę się doczekać tych "rewelacji" dla prasy brukowej.
ajwaj
cierpliwosci
wyleje sie na kolaborantów, Jankesi tez maja
silvio_gesell
Nikt się tego nie boi. Ci ludzie nie żyją, a państwa są nieistotne względem korporacji, które w większości pochodzą z faszystowskich Włoch, nazistowskich Niemiec, monarchii Japońskiej, i liberalizmu USA. Różne nazwy na tę samą ideologię.
ajwaj
Wielu sie tych archiwów boja, dynastie "patriotów", tych ?:

""Dziadek kandydata Andrzeja Dudy to " bohaterski " oficer UPA Mychajło Duda (21.11.1921-7.07.1950)... A po dziadkach dziedziczymy więcej niż po rodzicach !... Sylwetka dziadka Dudy ps. „Hromienko" niebywale zdumiewa: - członek
Wielu sie tych archiwów boja, dynastie "patriotów", tych ?:

""Dziadek kandydata Andrzeja Dudy to " bohaterski " oficer UPA Mychajło Duda (21.11.1921-7.07.1950)... A po dziadkach dziedziczymy więcej niż po rodzicach !... Sylwetka dziadka Dudy ps. „Hromienko" niebywale zdumiewa: - członek OUN od 1937 - w 1939 skierowany na szkolenie dywersyjne do Niemiec, gdzie w 1941 wstąpił do batalionu Roland - w UPA od 1943, najpierw jako instruktor w szkole podoficerskiej - od czerwca 1944 organizator UPA na Pogórzu Przemyskim i w Bieszczadach - od sierpnia 1945 dziadek Dudy dowodzi sotnią „Udarnyky 3" należącą do 2 kurenia „Udarnyky" - 14.06-10.09.1947 sotnia Mychajło Duda przebiła się z Polski przez Czechosłowację i Austrię do amerykańskiej strefy okupacyjnej w Niemczech - w latach 1948-1949 członek Misji UPA - 31.05.1950 dowódca 4-osobowej grupy zrzuconej na spadochronach na terytorium ZSRR - kawaler nadanego pośmiertnie Złotego Krzyża Zasługi Bojowej I klasy - według znawcy spraw ukraińskich profesora Grzegorza Motyki dziadek Dudy „był uważany za jednego z najzdolniejszych dowódców UPA".... No i dlaczego kandydat dr Andrzej Duda, w swoim oficjalnym życiorysie chlubi się polskojęzycznym teściem, a zrezygnował z przedstawienia tak znacznych zasług rodziców biologicznych ?... Oboje profesorowie przy czym tata w Senacie AGH, mama dziekan AGH... Co się kampanii prezydenckiej przytrafiło na starcie, że tak mocne atuty nie zostały ujawnione ?""
kris74keh
Wołodia po co ci to? Tylko spowodujesz,że ludzie na swiecie zadadzą sobie trud sprawdzenia jak było naprawdę i odkryją jak wielkie straty poniosła Polska. Dowiedzą się o Pileckim, o Armii Krajowej, o tym kto złamał szyfry enigmy.
ajwaj
Cierpliwosci,
np. wyjdzie skad w nedzy Republiki Weimarskiej Hitler mial jakby dzis biliony.Reich Mark
a m.in. tamta Polska placila Hitlerowi na smiec 6 mln. swoich

Los Polski, Slowian, Rosjan, Zydów itd. jest-byl ten sam. Niewolnictwo, obóz, szubienica itd.
Polska z Hitlerem szczescia szukala. Dzis PISa stawia
Cierpliwosci,
np. wyjdzie skad w nedzy Republiki Weimarskiej Hitler mial jakby dzis biliony.Reich Mark
a m.in. tamta Polska placila Hitlerowi na smiec 6 mln. swoich

Los Polski, Slowian, Rosjan, Zydów itd. jest-byl ten sam. Niewolnictwo, obóz, szubienica itd.
Polska z Hitlerem szczescia szukala. Dzis PISa stawia na anglo-sasów
karbinadel
Broniąc przed brunatną zarazą, przynieśli czerwoną. Należy oczywiście współczuć nardowi rosyjskiemu, bo to on w największym zakresie stał się ofiarą komunizmu. Ale dość udawania, że ZSRR był fajny
ajwaj
Slazacy niektórzy rozpaczali,
ze Niemcy Hitlera pokonane

bez wspólczaucia

Powiązane: II wojna światowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki