REKLAMA

PunkPirates chce wydawać cztery gry rocznie

2020-09-21 09:10
publikacja
2020-09-21 09:10
fot. Tomasz Ras / Puls Biznesu

PunkPirates, notowany na GPW producent i wydawca gier VR, chce wydawać cztery gry rocznie, dwie powinny mieć premierę jeszcze w tym roku - podała spółka w komunikacie prasowym.

Spółka wydała dotychczas trzy gry z serii Escape Room VR, które sprzedały się w łącznej liczbie ponad 90 tys. egzemplarzy, ponadto w przygotowaniu ma cztery kolejne tytuły. Dwa z nich powinny mieć premierę w 2020 roku, z czego gra – DANGER! COVID-19 – ma się ukazać pod koniec września.

Łącznie, do końca 2021 roku, spółka planuje wyprodukować i wydać sześć nowych gier VR.

Jak podano w komunikacie, spółka zamierza samodzielnie finansować proces produkcyjny – ze środków pochodzących ze sprzedaży wydawanych gier, a także z dezinwestycji portfela IQ Partners (m.in. ze sprzedaży udziałów w Prowly, platformy do zarządzania komunikacją PR, którą przejął amerykański SEMrush).

"W ramach naszej strategii planujemy także współpracować z innymi deweloperami w celu portowania na VR wybranych gier o dużym potencjale monetyzacyjnym, jak również z globalnymi platformami sprzętowymi i wydawniczymi" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Leszek Krajewski, członek zarządu PunkPirates. (PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki