REKLAMA

Pułapka na rodziców pracowitych dzieci

2022-01-17 06:56
publikacja
2022-01-17 06:56
Pułapka na rodziców pracowitych dzieci
Pułapka na rodziców pracowitych dzieci
fot. Grand Warszawski / / Shutterstock

Rodziny 4+, zamiast zyskać na nowej uldze, mogą dopłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych podatku, gdy jedno z dorosłych dzieci zarobi niewiele ponad 3 tys. zł - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Darmowy program do rozliczania
PIT 2021/2022
Pobierz e-pity 2021 Uruchom on-line

Jak pisze "Rz", Polski Ład wprowadza kilka nowych ulg, które pozwolą znacznie zaoszczędzić na PIT. Skorzystają m.in. rodzice z czwórką dzieci, którzy mogą zarabiać bez podatku nawet do 231 tys. zł rocznie. Rodzice mogą jednak łatwo stracić do niej prawo. Wystarczy, że jedno z dzieci jest pełnoletnie i uzyska dochód przekraczający 3089 zł rocznie.

Gazeta dodaje, że jeśli korzystali z tej ulgi w ciągu roku, w zależności od swoich dochodów będą musieli zwrócić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Z szacunków Ministerstwa Finansów wynika, że z tej ulgi może skorzystać aż 110 tys. rodziców. Mieli na tym zyskać nawet 335 mln zł. Część rodzin może jednak zwrócić ulgę przez restrykcyjne przepisy - czytamy w "Rz".(PAP)

szz/ amac/

Chcesz rozliczyć PIT za 2021 rok?
Uruchom on-line
Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (8)

dodaj komentarz
niederfurzdorf
Ile taka ulga dla rodzin wielodzietnych wynosiła u Donka?
szprotkafinansjery
No i bardzo dobrze, niektórym już zachłanność kompletnie odbiła, nawet na pracy własnych dzieci chcą się dorabiać.
przedsiebiorcax
Nie pozwolą by się zbytnio wzbogacić
przedsiebiorcax
Kto daje i odbiera ten się w piekle poniewiera
passenger
#JPRDL co ma dochód dorosłego dziecka do podatku rodzica, który przecież rozlicza się osobno?
Logicznie ten przepis jest nie do obrony, poza faktem, że PiSiaki na wszelkie sposoby chcą dojechać podatkami uczciwie pracujących Polaków...
niederfurzdorf
Nie, rodzic nie rozlicza się osobno w rozumieniu ulgi na dzieci. Odicza ulgę jak dzieciaak nie pracuje i jes na utrymaniu rodziców. To tak jakbyś twierdził, że na wszystkie dzieci jest 500+. Tak, ale TYLKO NA NIEPEŁNOLETNIE. Jeśli dzieciak dorosły osiąga dochód to sam się staje podatnikiem. Teraz jest wielkie halo o "pułapki" Nie, rodzic nie rozlicza się osobno w rozumieniu ulgi na dzieci. Odicza ulgę jak dzieciaak nie pracuje i jes na utrymaniu rodziców. To tak jakbyś twierdził, że na wszystkie dzieci jest 500+. Tak, ale TYLKO NA NIEPEŁNOLETNIE. Jeśli dzieciak dorosły osiąga dochód to sam się staje podatnikiem. Teraz jest wielkie halo o "pułapki" ale nalleży zadać uczciwe pytanie, czy kiedykolwiek rodziny wielodzietne miały takie rozwiązanie jak całkowite zwolnienie z podatku? Mam dzieci, łupiono mnie na pitach ale i na vat. Nikogo lata temu nie interesowały moje dzieci, dopóki nie mają wejśc na rynek pracy i ulżyc komuś, kto akurat panicznie szuka pracowników. Niejaki Donek stwierdił, gdy był premierem, że dla niego najlepiej by było jakby dzieci się w ogóle w Polsce nie rodziły bo są tylko problemem dla państwa. No geniusz ekonomiczny. Jeśli już się oburzasz, to zadaj sobie pytanie, kto , kiedy i co lepszego wymyslił. Ja na ten przykład nie jestem fanem 500+ i wolałbym jak w Czechach dzielenie dochodu na wszystkich członków rodziny. Może jak krytykujesz to domagaj się takich rozwiązań.
ddaamm
Pytanie:
Te pułapki są z miłości do nas?
sel
Nie to Idzie Nowy Ład, nadstaw Zad..

Powiązane: Polski ład - Niskie podatki

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki