Przyszły wiceprezydent Warszawy zapowiada rezygnację z prac w komisji weryfikacyjnej

Przyszły wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej potwierdził, że w stołecznym ratuszu będzie odpowiadał za kwestie reprywatyzacyjne. Poinformował też, że zamierza w związku z tym zrezygnować z prac w komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Zaprzysiężony w czwartek na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział, że w piątek przedstawi grono swych najbliższych współpracowników, w tym kandydatów na swych zastępców w ratuszu. Jednym z nic ma zostać Rabiej, co wynika z przedwyborczej umowy między PO a Nowoczesną w stolicy.

Paweł Rabiej potwierdził w czwartkowej rozmowie wcześniejsze informacje m.in. PAP, że jako wiceprezydent Warszawy ma odpowiadać za reprywatyzację i tym samym zastąpić obecnego, odpowiedzialnego w ratuszu za te kwestie wiceprezydenta Witolda Pahla.

"O tym rozmawialiśmy z prezydentem-elektem. Myślę, że to będzie jeden z obszarów, którym się będą zajmował w ratuszu" - powiedział PAP Rabiej jeszcze przed zaprzysiężeniem Trzaskowskiego na czwartkowej sesji Rady Miasta.

Pytany, czy zrezygnuje zatem z zasiadania w komisji weryfikacyjnej ds. stołecznej reprywatyzacji, Rabiej przyznał, że wkrótce podejmie potrzebne decyzje. "W mieście będziemy mieli dosyć dużo narzędzi, żeby prostować te zakręcone ścieżki reprywatyzacji tak, jak się zresztą to działo w ostatnich latach, bo prezydent Pahl starał się też to robić w miarę tych możliwości prawnych, które miasto posiada" - zaznaczył przyszły wiceprezydent stolicy.

Dodał, że jego rezygnacja z prac w komisji weryfikacyjnej jest konieczna w sytuacji, kiedy będzie odpowiadał za te zagadnienia jako wiceprezydent miasta.

Zapowiedział ponadto, że w najbliższym czasie zamierza porozmawiać z szefem komisji weryfikacyjnej, wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim na temat przyszłości komisji. "Jest pytanie jak planowana jest dalsza działalność komisji" - zaznaczył Rabiej.(PAP)

autorzy: Marta Rawicz, Karol Kostrzewa

mkr/ kos/ mok/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj