Przyszli nauczyciele matematyki dowiedzą się, jak uczyć z pomocą klocków Lego

Klocki Lego pomogą w edukacji studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Przyszli nauczyciele matematyki dowiedzą się, w jaki sposób wykorzystywać opracowane przez producenta klocków rozwiązania w kształceniu dzieci.

(fot. Michal Fludra/NurPhoto / Zuma Press)

Umowę o współpracy przedstawiciele poznańskiej uczelni podpisali z firmą AKCES Edukacja - dystrybutorem zestawów edukacyjnych oraz Fundacją Ale Nauczanie, organizującą szkolenia z zakresu innowacyjnych metod nauczania.

Jak poinformowała w piątek PAP Aleksandra Śliwińska z biura prasowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, umowa zakłada organizację warsztatów dla studentów Wydziału Matematyki i Informatyki, pokazujących jak stosować w praktyce zestawy Lego Education.

Do programu nauczania na kierunku nauczanie matematyki i informatyki włączone mają być aspekty robotyki. Zaplanowano też projekty inżynierskie dotyczące robotyki oraz organizację konkursów tematycznych dla studentów i uczniów.

Zabawa to nie tylko rozrywka - ta myśl stała za decyzją o wyodrębnieniu osobnego działu Lego poświęconego edukacji. Rozwiązania Lego Education są odpowiedzią na wyzwania edukacyjne przyszłości, lecz przyszli pedagodzy muszą najpierw sami nauczyć się posługiwać tymi narzędziami - podkreśliła Śliwińska.

Dystrybutor zestawów edukacyjnych poinformował, że ponad 30 lat temu producent klocków zdecydował o wykorzystaniu ich także do uatrakcyjnienia procesu nauczania. Opracowane z pomocą nauczycieli i specjalistów z dziedziny dydaktyki zestawy wspierają kształcenie - od przedszkolnego po wyższe - w zakresie nie tylko nauk ścisłych, ale też np. języków obcych.

Według danych dystrybutora, w USA rozwiązania Lego Education wykorzystuje blisko 20 tys. szkół. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

edytor: Ewelina Krajczyńska

rpo/ ekr/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl