REKLAMA

Przystanek Woodstock będzie bezpieczny - zapowiada WOŚP

2010-07-26 18:42
publikacja
2010-07-26 18:42
Przystanek Woodstock jest profesjonalnie przygotowany i będzie bezpieczny - zapewnia rzecznik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Krzysztof Dobies. Przystanek rozpocznie się 30 lipca w Kostrzynie nad Odrą, w województwie lubuskim.

Organizatorzy festiwalu spodziewają się kilkuset tysięcy gości. Krzysztof Dobies uspokaja, że w przeciwieństwie do Parady Miłości w Duisburgu w Niemczech, gdzie w tunelu zginęło19 osób, a 340 zostało rannych, Przystanek Woodstok to otwarta i bezpieczna impreza. "Ogromna przestrzeń sprawia, że nie ma takich zagrożeń jak w Niemczech. Oczywiście wszystkie służby, które są odpowiedzialne za zabezpieczenie imprezy są przygotowane w 200 procentach" - powiedział IAR Krzysztof Dobies. Rzecznik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podkreśla, że przez cały rok prowadzone były szkolenia dla tysiąca wolontariuszy pokojowego patrolu, aby mogli pracować na imprezie masowej.

Krzysztof Dobies przypomina, że celowo na Przystanku Woodstock nie ma barierek pod sceną, a sama scena jest bardzo wysoka, co sprawia, że aby widzieć co się na niej dzieje, trzeba stanąć odpowiednio daleko. "To jest najlepszy mechanizm, żeby uniknąć zagrożenia. Celowo nie wprowadzaliśmy barierek od samego początku festiwalu, wiedząc, że napór tłumu na barierki może spowodować jakieś nieszczęście" - wyjaśnił Dobies.

Rzecznik dodaje, że na miejscu jest ogromne zaplecze służb bezpieczeństwa: policji, straży pożarnej i granicznej oraz opieka medyczna z trzema szpitalami polowymi. "Przygotowani jesteśmy już na bazie 16-letnich doświadczeń bardzo dobrze do tej imprezy i mówimy o tym z dumą: jest to najbezpieczniejsza impreza masowa w Polsce" - powiedział IAR Krzysztof Dobies.

Po sobotniej tragedii na Love Parade w Duisburgu niemieckie media zarzucają organizatorom imprezy rażące zaniedbania dotyczące bezpieczeństwa jej uczestników. Według mediów pozwolenie na organizację imprezy zakładało, że weźmie w niej udział 250 tysięcy osób. Tymczasem według wstępnych szacunków na teren starego dworca towarowego, gdzie gromadzili się miłośnicy muzyki techno, przyszło prawie półtora miliona ludzi.

Krzysztof Dobies zapewnia, że organizatorzy Woodstocku przygotowani są na podobną liczbę gości jak w ubiegłym roku czyli pół miliona osób. Organizatorzy przygotowani są też na ewentualne upały i anomalie pogodowe.

Tegoroczna, 16. edycja Przystanku Woodstock potrwa od 30 lipca do 1 sierpnia.
Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
bankier84
Czym wybieracie się w tym roku na Przystanek Woodstock? Ja myślę, że pociągiem. Uważam to za najlepsze rozwiązanie.
~sue
Oczywiście że pociągiem najlepiej:)
~michał odpowiada ~sue
no proste, najatniej a do tego a "atmosfera" pociągowa :) bedzie się działo, ale jak kto woli to w przedziale może się też kimnąć ;)
~sue odpowiada ~michał
Kimać? No coś Ty, jak się jedzie ze znajomymi to kimanie nie wchodzi w grę;)
~michał odpowiada ~sue
fakt, ale zdarzają się wyjątki, tak czy inaczej pociąg daje wiele możliwości
bisz
Hehe w tym roku na Woodstocku będzie lidl. W którą stronę idzie ten festiwal?

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,9991180,Lidl_otworzy_przenosny_supermarket_na_Przystanek_Woodstock.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Wyborcza_biz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki