Przychody T-Mobile Polska w II kw. '17 wzrosły o 2,3 proc. rok do roku

Porównywalne przychody T-Mobile Polska wzrosły w pierwszym kwartale 2017 roku o 2,3 proc. rdr do 1,59 mld zł, a całym półroczu wzrosły o 0,5 proc. do 3,165 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Operator pozyskał w okresie kwiecień-czerwiec 45 tys. klientów abonamentowych, zwiększając bazę do 6,74 mln klientów.

(fot. Thomas Pflaum / FORUM)

W drugim kwartale 2017 roku przychody całkowite T-Mobile Polska osiągnęły wartość 1,594 mld zł, rosnąc w ujęciu rok do roku o 6,2 proc. W ubiegłym roku przychody były podwyższone o 58 mln zł z tytułu rozliczenia hurtowych usług roamingu międzynarodowego - po oczyszczeniu o ten jednorazowy czynnik, porównywalne przychody operatora wzrosły w drugim kwartale 2017 o 2,3 proc.

W całym pierwszym półroczu przychody T-Mobile Polska wzrosły o 0,5 proc. do 3,165 mld zł.

Skorygowana EBITDA spółki w drugim kwartale wzrosła o 20,1 proc. do 525 mln zł. W ubiegłym roku 58 mln zł do wyniku dodało rozliczenia hurtowych usług roamingu międzynarodowego, a w tym roku EBITDA była powiększona o 52 mln zł pochodzące z jednorazowego pomniejszenia kosztów okresów minionych. Po oczyszczeniu o te dwa czynniki EBITDA T-Mobile Polska w drugim kwartale spadła o 4,6 proc. rok do roku.

W pierwszym półroczu 2017 roku skorygowana EBITDA operatora spadła o 0,2 proc. do 957 mln zł.

Na koniec czerwca T-Mobile Polska obsługiwało 10,251 mln klientów. Baza abonentów wyniosła 6,741 mln, a klientów usług przedpłaconych 3,510 mln.

"Liczba aktywacji netto w bazie klientów kontraktowych w drugim kwartale 2017 r. wyniosła 45 tysięcy, co oznacza, że jest on już piątym z kolei kwartałem, w którym spółka odnotowuje wzrost bazy klientów abonamentowych. W całej pierwszej połowie 2017 roku spółka odnotowała wzrost łącznej liczby abonentów o 129 tysięcy" - czytamy w komunikacie.

Baza klientów usług prepaid spadła rok do roku o 23 tys. do 3,51 mln usług.

"W drugim kwartale br. w segmencie klientów usług przedpłaconych nastąpiła stabilizacja po okresie spadków związanych z wprowadzeniem obowiązkowej rejestracji numerów prepaid w Polsce" - napisano w komunikacie.

W drugim kwartale 2017 roku po raz pierwszy od lat neutralny bilans przenoszalności numerów, poprawiając zarówno wskaźnik pozyskiwania klientów od konkurencji jak i zmniejszając poziom odejść klientów.

Na koniec czerwca w zasięgu sieci LTE T-Mobile Polska znajdowało się 99,8 proc. populacji Polski, co odpowiada 97 proc. powierzchni kraju. W ciągu ostatnich trzech miesięcy liczba stacji obsługujących technologię LTE zwiększyła się o 450 i obecnie 9,75 tys. stacji bazowych obsługuje zasięg 4G. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl