Przychody BoomBitu w lipcu wzrosły do 9,8 mln zł

2020-08-05 17:36
publikacja
2020-08-05 17:36
BoomBit

BoomBit szacuje, że przychody spółki wzrosły w lipcu do 9,8 mln zł z 9,1 mln zł w czerwcu - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka szacuje, że koszty prowizji platform dystrybucyjnych (Google, Apple) wyniosły 0,91 mln zł wobec 0,76 mln zł w czerwcu. Z kolei koszty kampanii marketingowych (tzw. user aquisition) wzrosły do 4,68 mln zł z 4,49 mln zł w czerwcu.

BoomBit podał w komunikacie prasowym, że przychody pomniejszone o koszty marketingu oraz prowizje platform, wyniosły w lipcu ok. 4,2 mln zł w porównaniu do ok. 3,8 mln zł w czerwcu 2020, co oznacza wzrost o 10 proc.

"Narastająco za siedem miesięcy bieżącego roku (okres styczeń–lipiec 2020) szacunkowe przychody z gier Grupy BoomBit wyniosły ok. 80 mln zł (49,7 mln zł w całym 2019). Nakłady marketingowe w tym okresie wyniosły ok. 40 mln zł wobec 13 mln zł w całym 2019 roku" - napisano w komunikacie.

W lipcu gry spółki pobrano łącznie około 19 mln razy, podczas gdy w czerwcu tytuły BoomBitu zanotowały ok. 15 mln pobrań.

Spółka podała, że grę "Car Mechanic" od premiery (koniec czerwca) pobrano ok. 6 mln razy, natomiast grę "Bike Jump", która trafiła na urządzenia mobilne 24 lipca, ściągnięto dotąd ok. 3 mln razy.

W informacji prasowej poinformowano również, że spółka podpisała umowy dotyczące współpracy z producentami gier m.in. z Australii, Brazylii, Indii i Turcji - pierwsze efekty tych działań mają być widoczne w tym roku. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
marcinn89
Dziwaczne rzeczy się dzieją w tej Polszy i na całym świecie. Jeszcze niedawno czytałem na blogu Kejti jak młoda kobieta w ciągu jednego dnia zarobiła w przybliżeniu ok 4000 złotych siedząc na tyłku klikając w klawiaturę, więc już mnie raczej nic nie zdziwi, gdzie normalny człowiek musi cały miesiąc na taką sumę Dziwaczne rzeczy się dzieją w tej Polszy i na całym świecie. Jeszcze niedawno czytałem na blogu Kejti jak młoda kobieta w ciągu jednego dnia zarobiła w przybliżeniu ok 4000 złotych siedząc na tyłku klikając w klawiaturę, więc już mnie raczej nic nie zdziwi, gdzie normalny człowiek musi cały miesiąc na taką sumę harować (najlepiej wpisać sobie w wyszukiwarce google blog kejti i sprawdzić). Dziwne rzeczy się dzieją po tej burzy z wirusem i myślę że będzie jeszcze gorzej dla niektórych osób.

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki