REKLAMA

Przychody Asbisu wzrosły w sierpniu o ok. 30 proc. do 206 mln USD

2020-09-22 08:30
publikacja
2020-09-22 08:30
fot. rsooll / Shutterstock

Asbis szacuje, że odnotował w sierpniu 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 206 mln USD wobec 158 mln USD przed rokiem, co oznacza wzrost o około 30 proc. - podała spółka w komunikacie.

„Sierpień to kolejny miesiąc wzrostów naszych przychodów, co oznacza, że ASBIS znacząco rośnie na wszystkich rynkach, na których jest obecny. Ogłosiliśmy naszą prognozę finansową na 2020 rok, zakładającą realizację przychodów w przydziale pomiędzy 2 mld USD a 2,2 mld USD. Widząc wyniki za sierpień, jej realizacja przebiega zgodnie z naszymi oczekiwaniami” – powiedział Siergiej Kostevitch, dyrektor generalny i przewodniczący rady dyrektorów spółki.

„W sierpniu odnotowaliśmy wzrosty sprzedaży w praktycznie wszystkich naszych liniach produktowych. Największe wzrosty sprzedaży miały smartphony oraz procesory. Jeśli chodzi o kraje, to zdecydowanie najwyższą dynamikę wzrostów miały Kazachstan, Słowacja oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Polska również wypracowała bardzo dobre wyniki w sierpniu, a wzrost sprzedaży był wysoki i wyniósł 30-proc” – dodał.

Asbis to dystrybutor produktów IT na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, a także producent marek Prestigio, Canyon i Perenio. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki