REKLAMA

Przychodnie wciąż wymagają dodatkowych dowodów ubezpieczenia

2013-01-02 10:46
publikacja
2013-01-02 10:46
Dowód osobisty nie wystarczył dziś, aby dostać się do lekarza w niektórych przychodniach w Polsce. Tak zakłada od nowego roku system elektronicznej weryfikacji uprawnień pacjentów e-WUŚ.

Pozwala on na podstawie tylko numeru PESEL sprawdzenie online, czy pacjent jest ubezpieczony. W niektórych zakładach opieki zdrowotnej w Piwnicznej Zdroju czy w Starym Sączu część pacjentów musiało jednak pokazać dowód ubezpieczenia.

System jest w trakcie wdrożenia, więc przez jakiś czas będą się jeszcze pojawiać błędy w weryfikacji pacjentów. Dlatego od niektórych pacjentów wymagamy dodatkowego dowodu ubezpieczenia - tłumaczy lekarz Ewa Merez z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Eskulap" w Starym Sączu.

IAR/Monika Chrobak/buch

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~cosjak
ten system to kolejna niedoróba, po prostu działa "tylko trochę", za kazdym razem trzeba drukować wynik z ewusia (to w ramach oszczędnosci papieru), lub wypełniać druk a4 jezeli ewuś swieci "na czerwono" Komu i co to ma ułatwić? A tak swoja drogą to powiniem być to system otwarty i kazdy obywatel powinien ten system to kolejna niedoróba, po prostu działa "tylko trochę", za kazdym razem trzeba drukować wynik z ewusia (to w ramach oszczędnosci papieru), lub wypełniać druk a4 jezeli ewuś swieci "na czerwono" Komu i co to ma ułatwić? A tak swoja drogą to powiniem być to system otwarty i kazdy obywatel powinien miec mozliwość po p[eselu sprawdzenia czy jest ubezpieczony(czy pracodawaca prawidłowo odprowadza składki) Dlaczego system wiedzy o tym kto jest ubezpieczony jest chroniony przed społeczeństwem?
~klocunia
rece opadaja, w sluzbie zdrowia nic sie nie zmienia

Powiązane: Służba zdrowia pod kroplówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki