Przez zmianę czasu nie skorzystasz z konta

2019-10-24 14:00
publikacja
2019-10-24 14:00

Zmiana czasu nastąpi już z 26 na 27 października. Jak zawsze w tym okresie klienci będą mieli utrudniony dostęp do usług bankowych. Sprawdź, które banki zaplanowały prace techniczne.

Przerwy techniczne w bankach / fot. lucadp / YAY Foto

Sprawdzamy, jak będzie wyglądać ostatni weekend października. Banki, które do tej pory zapowiedziały przerwy techniczne, to Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, mBank, Bank Pekao S.A., Bank Pocztowy oraz Santander Bank Polska.

Getin Noble Bank

W nocy z 26 października na 27 października w godzinach 23:30 do 10:00 nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej, informuje Getin Noble Bank.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę z 26 na 27 października w godzinach od 00:00 do 05:30 planowane są  prace serwisowe w banku. Klienci w tym czasie mogą mieć trudności z korzystaniem z bankomatów i wpłatomatów, bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, płatności Blik, przelewów ekspresowych. Oprócz tego w czasie trwania prac klienci banku nie aktywują kart i nie nadadzą im PIN-u, nie zrobią przelewu z rachunku karty kredytowej, nie zamówią karty Mastercard w telefonie, niemożliwa będzie także opcja przypisania karty Mastercard do telefonu i jej aktywacja oraz dodanie karty Visa  zbliżeniowej do aplikacji Google Pay i Apple Pay.

W sobotę (26.10) od godziny 14:00 nie rozliczymy natychmiastowo wymiany walut w Kantorze. Klienci nie będą też mogli wykonywać operacji księgowych w trybie online. Oznacza to, że przelewy wewnętrzne przyjęte do realizacji po godz. 14:00 wysłane będą tego samego dnia, natomiast księgowanie nastąpi w poniedziałek 28 października. W przypadku przelewów zewnętrznych zostaną wysłane do banku odbiorcy w poniedziałek 28 października.

mBank

Również mBank zapowiada przerwy techniczne. Klienci banku w nocy z 26 na 27 października pomiędzy 02:30 – 06:00 nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie będą mogli skorzystać z wpłatomatu. Tej samej nocy w godzinach od 02:30 do 08:00 niemożliwe będzie zalogowanie do konta za pośrednictwem internetu oraz za pomocą aplikacji mobilnej. Klienci nie będą mogli złożyć wniosków między godziną 2:00 – 8:30.

Bank Pekao S.A. 

Bank Pekao informuje klientów o przerwach w dostępie do serwisów Pekao24 (w tym aplikacji PeoPay) oraz usług maklerskich w związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi. Utrudnienia mogą wystąpić 26 października od 1:30 do 4:00.

Bank Pocztowy 

Bank zapowiada przerwy techniczne w dostępie do usług Banku Pocztowego od 25 października (piątek) od godziny 21:35 do 26 października (sobota) maksymalnie do godziny 18:00. W tym czasie płatności kartą oraz wypłaty z bankomatów powinny przebiegać bez zakłóceń, przeczytamy na stronie banku. Natomiast przelewy natychmiastowe będą niedostępne od piątku od 21:30 do soboty do godziny 12:00.

Santander Bank Polska

Klienci banku Santander 27 października od 0:30 do 3:30 nie będą mogli zlecić transakcji w bankowości mobilnej i internetowej, płacić w sklepach internetowych oraz korzystać z Blika

DF

Źródło:
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
jer65
Unijna tępota nie potrafi nawet skończyć z przestawianiem czasu , przerasta ich to logistycznie .
nostsherlock
Już myślałem, że odejdzie się w tym kraju o tej durnej praktyki

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki