REKLAMA

Nie będzie obchodów święta Konstytucji 3 Maja?

2020-04-23 19:44
publikacja
2020-04-23 19:44

W tym roku w Święto Flagi i w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja nie będzie wielkich zgromadzeń. Będzie tradycyjne wciągniecie flagi na pl. Zamkowym w Warszawie i przesłanie do Polaków na 3 maja - zapowiedział prezydent Andrzej Duda podczas sesji "Q&A" na Facebooku.

fot. Wojciech Kryński / / FORUM

Prezydent był pytany o to, jak będą w tym roku wyglądały obchody Święta Flagi (obchodzone 2 maja) i 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja (obchodzona 3 maja) oraz jak będzie wyglądał udział prezydenta w tych uroczystościach.

Duda, mówiąc o Święcie Flagi, przypomniał, że jednoczenie są to obchody dnia Polonii i Polaków za granicą. "Wiec na pewno będziemy w łączności z Polakami poza granicami" - zapewnił. Wyjaśnił, że w tym roku z przyczyn epidemicznych będzie to "łączenie za pomocą internetu". "Na pewno 2 maja będzie tradycyjne wciągniecie flagi na pl. Zamkowym, bo to nie wymaga udziału większej liczby osób" - powiedział prezydent.

Przyznał, że "zasadniczej zmianie" ulegną obchody 3 maja. "Prawdopodobnie nie będzie możliwość publicznych, wielkich zgromadzeń, jakie mieliśmy do tej pory. To się będzie obywało inaczej" - zapowiedział. Duda zapewnił, że jako prezydent na pewno wystąpi, jak co roku, z "przesłaniem do Polaków" z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. "To jest ten główny element prezydencki i będę robił wszystko, żeby tego ważnego elementu (...) także i w tym roku dopełnić" - powiedział. 

autor: Krzysztof Kowalczyk

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
karbinadel
A jakaś przejażdżka Maybachem po Powązkach będzie?

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki