Przez fałszywy SMS straciła kilkanaście tysięcy złotych

Kilkanaście tysięcy złotych straciła mieszkanka wielkopolskiego Ostrzeszowa, która odpowiedziała na wiadomość z żądaniem zapłaty 1,71 zł na poczet zamówionej przesyłki – poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik prasowy ostrzeszowskiej policji kom. Ewa Jakubowska.

Jak wynikało z treści SMS-a, mieszkanka Ostrzeszowa powinna zapłacić 1,71 złotych do zamówionej wcześniej paczki. W wiadomości znajdował się link do fałszywej strony internetowej banku.

"Kobieta kliknęła w link zawarty w SMS-ie i została przekierowana na stronę umożliwiającą zalogowanie się do konta bankowego, które okazało się fałszywe" – powiedziała rzecznik.

W ten sposób oszuści zdobyli dane potrzebne do logowania na prawdziwe konto bankowe i ukradli z niego kilkanaście tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają sprawę. "Jednocześnie apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności nawet drobnej kwoty. Informacje na temat zadłużenia lub różnego rodzaju płatności zawsze możemy sprawdzić w biurze obsługi klienta firmy" – podkreśliła kom. Ewa Jakubowska.(PAP)

Autor: Ewa Bąkowska

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
14 20 zenonn

Bankowanie telefonem to samo zło.
Bankierzy pozwalajacy na takie kradzieże powinni zdychać powoli i boleśnie.
Za chwile będzie kolejny artykuł ile milionów Duraków bankuje mobilnie.
Redakcja powinna zapłacic ogromne odszkodowanie czytelnikom. 500+ każdemu narażonemu.
Fuj

! Odpowiedz
4 29 zenonn

Kolejna prowokacja?
Piszecie, że baba była tak durna, by dać się okraść, ale jednocześnie obryta w nowoczesnych technologiach, by zrobić przelew przez telefon?

! Odpowiedz
8 24 antek10

Kiedyś były "zdrapki" do autoryzacji przelewu i nie było problemu z okradaniem kont poprzez internet. Jezeli byloby tak samo w tym przypadku to nawet jak zalogowali sie do jej konta to by nic nie ukradli bo nie mają "zdrapki"

! Odpowiedz
0 6 y2767651

okradli by dokladnie tak samo, ba! byc moze nawet latwiej, bo podawanie zdrapki w zaden sposob nie informuje, do jakiej operacji jest ten kod uzyty, a fakt, ze piszesz w takim tonie, oznacza tylko, ze jestes naprawde nieswiadomy zagrozenia i sposobu dzialania przestepcow.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne