Przewodnik po e-Biznesie firmy E&Y

Przewodnik po e-Biznesie firmy E&Y


Firma doradcza Ernst & Young opracowała Przewodnik po e-Biznesie. Publikacja została przygotowana z myślą o tych, którzy w swej działalności gospodarczej wykorzystują rozwiązania internetowe. Omawia najistotniejsze aspekty podatkowe, prawne i księgowe specyficzne dla e-biznesu.

Obszernie przedstawiono porównania wybranych regulacji prawnych, funkcjonujących w Polsce i na świecie. Dużo miejsca poświęcono ochronie prywatności oraz prawu własności intelektualnej.

Michał Bednarz, koordynator grupy e-biznes E&Y powiedział: "Jedną z największych przeszkód dla e-biznesu jest nadal widoczny brak pełnego bezpieczeństwa w Internecie. Mimo, że istnieją określone normy bezpieczeństwa, nie są one powszechnie stosowane, ani nie cieszą się ogólną akceptacją, ponieważ nie zapewniają ochrony, której nie dałoby się złamać."

M. Bednarz szczególnej uwadze polecił część Przewodnika dotyczącą bezpieczeństwa. Oprócz możliwości, jakie bez wątpienia stwarza Internet, przedstawione zostały także konkretne przykłady zagrożeń i ryzyka, jakie niesie ze sobą to medium.


+ Ernst & Young


opr. Katarzyna Stevenson
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.