REKLAMA

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Pat Cox w Sejmie

2003-09-17 10:54
publikacja
2003-09-17 10:54
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Pat Cox podczas wystąpienia w polskim parlamencie podkreślił, że zjednoczona Europa chce rosnąć dzięki naszej mądrości i korzystać z naszego doświadczenia.

"Bądźcie tym, kim jesteście. Wnieście waszą dumę do Europy" - powiedział Pat Cox. "Czasami ryzykujemy, że w szczegółach nie widzimy lasów, a jedynie drzewa, ale pamiętajmy, że wspólnie tworzymy w Europie wartości, które całkowicie współbrzmią z wartościami reprezentowanymi w sejmie i szanowanymi przez polski naród" - dodał przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Pat Cox podkreślił, że Polska ma wielkie doświadczenie historyczne. "Wasi sąsiedzi będą naszymi nowymi sąsiadami wschodnimi. Chcemy z tego doswiadczenia skorzystać budując nową, wschodnią politykę Unii" - powiedział Pat Cox.

Zaapelował, również do opozycji w Polsce, o ścisłą współpracę na rzecz dokonywania postępu w naszym kraju. Wyraził też nadzieję, że wynik zbliżającej się konferencji międzyrządowej, która ma zatwierdzić Konstytucję Europejską nie będzie, jak się wyraził "najmniejszym wspólnym mianownikiem".

Klub Parlamentarny Ligi Polskich Rodzin wyszedł z sali plenarnej Sejmu gdy Pat Cox rozpoczął wystąpienie w Sejmie.

Wiceprzewodniczący Klubu Roman Giertych powiedział dziennikarzom, że decyzja Ligi ma związek z wypowiedzią Coxa sprzed kilkunastu dni, w której określł on wypędzenia Niemców z Polski po drugiej wojnie światowej jako niesprawiedliwość i bezprawie.Według Romana Giertycha Cox nie może się tłumaczyć z tej wypowiedzi błędnym tłumaczeniem jego słów.

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki