"Przewalutowanie zwiększy ratę o 700 zł"

Tani frank poprawia sytuację frankowców. Raty kredytów zbliżają się do tych, które zadłużeni we franku płacili tuż po zaciągnięciu zobowiązań. Ale mimo to przewalutowanie bez specjalnych warunków nadal się nie opłaca.

- Między 3,30 zł a 3,40 zł: gdzieś w tych widełkach znajduje się poziom, przy których rata osiągnie poziom początkowy - mówi w Pulsie Dnia Jarosław Sadowski, główny analityk Expandera.

Zaznacza przy tym, że cały czas jest grono frankowców, które na zaciągnięciu kredytu walutowego skorzystało. Dotyczy to wszystkich tych, którzy zaciągali kredyt po kursie wyższym niż 2,30 zł. - Gdy zsumujemy wszystkie raty dotychczas zapłacone i analogicznego kredytu w złotych, to raty będą wtedy mniej więcej równe - wylicza Sadowski.

Wielu frankowców, patrząc na niski kurs franka, zaczyna rozważać możliwość przewalutowania. Jednak zdaniem Jarosława Sadowskiego ciągle jest to krok nieopłacalny. - Gdybyśmy zdecydowali się na przewalutowanie dziś, to problem jest taki, że mamy dużo wyższe stopy procentowe w Polsce. Jeśli przewalutujemy kredyt, to spowoduje, że rata wzrośnie o ok. 500-700 zł w zależności od kursu początkowego - szacuje. - Obawiam się, że na standardowe przewalutowanie zbyt wielu chętnych się nie znajdzie - zaznacza.
Jarosława Sadowskiego pytamy też o:
- to, czy frankowcy będą zwlekać z przewalutowaniem, licząc na dalsze osłabienie franka,
- spadnięcie z deszczu pod rynnę: czy frankowcom, którzy zdecydują się na przewalutowanie, nie natkną się wkrótce na wyższe stopy procentowe w Polsce,
- dalsze losy ustawy frankowej.

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 14 ploosz

Sensowne wydaje sie korzystając z niskiego kursu CHF by kupować franki z nadmiarem. Czyli jak ktos miał rate 250 CHF i płacił po kursie 4 pln 1000 zl to dalej kupiwać franki za 1000 zl (obecnie 280 CHF) i odkładać sobie na rachunku technicznym. Konwersja niskooprocentowango kredytu CHF na wyższy nie ma sensu, odkładanie nadwyżki w CHF pozwala ograniczyć ryzyko i umozliwi nadpłate kredytu gdy Libor CHF wzrosnie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 cyklotron

uśrednianie
spekulacja walutą tak czy siak. Dziś frank po 3,5 a jutro moze byc po 3,3 albo 2,5 . To jest rynek walutowy nie oparty na rezerwach w złocie więc nieprzewidywalny. Banki złapały naiwnych i chciwych w sidła ...

! Odpowiedz
5 29 akki

stopy w polsce sa obecnie niskie, jak beda mialy normlany poziom to rata takiego przewalutowanego kredytu bedzie minimum o 1k wieksza ... powodzenia przyszlym samobojcom ktorym wcisna konwersje...

! Odpowiedz
39 25 mjwhite

wciska? sami się tego domagają krzycząc że to nie były kredyty frankowe.

! Odpowiedz
2 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz