Przetarg na budowę trasy S3 na odcinku Bolków-Lubawka - rozstrzygnięty

Wrocławski oddział GDDKiA rozstrzygnął przetarg na budowę trasy ekspresowej S3 na odcinku Bolków - granica państwa z Czechami w Lubawce. Trasę wybudują: konsorcjum, którego liderem jest spółka PORR oraz konsorcjum, którego liderem jest spółka Mosty Łódź.

(GDDKiA)

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Magdalena Szumiata, najlepszą ofertę na budowę ponad 16-kilometrowego odcinka S3 Bolków - Kamienna Góra złożyło konsorcjum, którego liderem jest spółka PORR. Wartość tej inwestycji to ponad 1,5 mld zł.

Z kolei przetarg na budowę ponad 15-kilometrowego odcinka od Kamiennej Góry od granicy państwa w Lubawce wygrało konsorcjum, którego liderem jest firma Mosty Łódź. Wartość tej inwestycji przekracza 870 mln zł.

Trasa S3 z Bolkowa do granicy państwa z Czechami będzie miała 32 kilometry. W jej ciągu wybudowane zostaną m.in.: trzy węzły drogowe: Kamienna Góra Północ, Kamienna Góra Południe oraz Lubawka, szereg obiektów inżynierskich, w tym estakady o długości około 700 m oraz dwa tunele drogowe - około 2300 m i 320 m. Przewidywany czas zakończenia tej inwestycji to rok 2023.

Droga S3 łączy wybrzeże Polski z paneuropejskimi korytarzami transportowymi. Prowadzi od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez ośrodki miejskie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry, Zagłębie Miedziowe (Głogów, Lubin, Polkowice, Legnica), do południowej granicy z Czechami. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ pad/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil