Przerwy weekendowe w bankach. Sprawdź, czy ty także nie zalogujesz się na konto

Aż dziesięć bankowych marek poinformowało klientów o planowanych przerwach technicznych na swoich stronach internetowych. To kolejny weekend pod znakiem przerw. Przed tygodniem aż dwanaście instytucji czasowo ograniczyło dostępność swoich usług.  

Prace serwisowe w weekend rozpoczynający się 10 sierpnia 2018 r. zapowiedziały poniższe marki bankowe: BGŻ BNP Paribas, BGŻOptima, Bank BPS, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, Deutsche Bank, Idea Bank, ING Bank Śląski, mBank oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

Przerwy weekendowe w bankach. Sprawdź, czy ty także nie zalogujesz się na konto
Przerwy weekendowe w bankach. Sprawdź, czy ty także nie zalogujesz się na konto (fot. lucadp / YAY Foto)

BGŻ BNP Paribas oraz BGŻOptima

Dziś w nocy tj. w piątek (10 sierpnia) o godz. 22.00 rozpocznie się przerwa techniczna w BGŻ BNP Paribas oraz BGŻOptima, która ma potrwać do sobotniego poranka do godz. 07.00 (11 sierpnia). W tym czasie serwisy transakcyjne banków będą niedostępne – w tym aplikacja mobilna BGŻ BNP Paribas.

Bank BPS

Kolejnym bankiem, który „zamyka się” na początku tego weekendu jest Bank BPS. W piątek (10 sierpnia) od godz. 21.00 system bankowości internetowej będzie niedostępny. Prace powinny zakończyć się trzy godziny później – o północy.

Bank Pekao

Klienci Banku Pekao zostaną w ten weekend odcięci od części usług zaledwie na godzinę. Bank uprzedza, że w niedzielę (12 sierpnia) od godz. 5.00 do godz. 6.00 mogą wystąpić trudności w korzystaniu z debetowych kart wielowalutowych, karty Debetowej Visa Debit Gold, karty Debetowej Bussines SME oraz aplikacji PeoPay w zakresie dokonywania płatności.

Bank Zachodni WBK

Bankowość mobilna, usługi BLIK oraz przelewy natychmiastowe (Przelew24, ExpressElixir, BlueCash), to funkcje, które zostaną czasowo wyłączone w ten weekend przez Bank Zachodni WBK. Prace techniczne obejmujące wspomniane usługi zaplanowane zostały na sobotę w godz. 00.00 – 12.00. W tym samym czasie mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do bankowości internetowej, przy czym pewne jest, że w godz. 00.00 – 01.00 będzie ona całkowicie niedostępna.

Deutsche Bank

Podobnie jak Bank Pekao, Deutsche Bank wybrał niedzielę (12 sierpnia) na dzień, w którym zajmie się swoimi systemami. Od godz. 00.00 do godz. 13.00 nie będzie można zalogować się do serwisu db easyNET oraz powerNET. Niemożliwe również będzie korzystanie z szybkich płatności internetowych. Wspomniana przerwa obejmie działanie Teleserwisu, który będzie działał w ograniczonym zakresie, a także może wpłynąć na realizację niektórych transakcji kartowych.

Idea Bank

W nocy z piątku (10 sierpnia) na sobotę (11 sierpnia) bankowość internetowa Idea Banku będzie niedostępna ze względu na przeprowadzane prace modernizacyjne. Start prac został wyznaczony na godz. 22.00, a ich zakończenie na godz. 4.00.

ING Bank Śląski

W poniedziałek (13 sierpnia), o godz. 00.00 rozpoczną się prace, których efektem ubocznym będzie możliwość wystąpienia utrudnień w korzystaniu z wpłatomatów banku oraz Planet Cash oznaczonych logo ING Banku Śląskiego. Przerwa nie potrwa długo – aby wpłacić gotówkę na konto, wystarczy odczekać pół godziny.

mBank

Podobnie jak przed tygodniem, także i w ten weekend mBank wyłączy na kilka godzin swój mKantor. Tym razem prace potrwają krócej, bo tylko dwie godziny – od 22.00 do 00.00 w sobotę (11 sierpnia).

T-Mobile Usługi Bankowe

Ostatnim na liście przeprowadzających przerwy jest T-Mobile Usługi Bankowe, którego informatycy będą pracować nad bankowością internetową oraz mobilną między godz. 23.00 w piątek (10 sierpnia) a godz. 7.00 dnia kolejnego. W podanych godzinach nie będzie można z nich korzystać. 

MDe

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne