REKLAMA

Przerwy weekendowe w bankach. Problemy z bankomatami i płatnościami

2019-08-16 14:55
publikacja
2019-08-16 14:55

Na utrudnienia z korzystaniem z usług bankowych trafi w ten weekend niezbyt liczna grupa klientów. Na tym kończą się pozytywne informacje, ponieważ wachlarz wyłączanych usług jest imponujący. Obejmuje on nie tylko brak dostępu do bankowości internetowej, ale również problemy z wypłatą środków z bankomatu lub realizacją płatności w internecie.

fot. lucadp / / YAY Foto

Lista banków, które zaplanowały prace na weekend rozpoczynający się 16 sierpnia, obejmuje ING Bank Śląski, Nest Bank oraz Toyota Bank.

ING Bank Śląski

Klienci ING Banku Śląskiego powinni być przygotowani na problemy z korzystaniem z usług banku tuż po północy w nocy z soboty na niedzielę (17/18 sierpnia). Prace serwisowe nie powinny potrwać dłużej niż do godz. 5.30 tego samego dnia. W podanym czasie klienci mogą mieć ograniczony dostęp do bankomatów, wpłatomatów, bankowości internetowej oraz mobilnej (również w „wariancie” biznesowym), płatności BLIK, przelewów ekspresowych oraz płatności internetowych Płać z ING.

Trochę wcześniej zacznie się przerwa związana z usługami świadczonymi przez kantor. Od soboty (17 sierpnia) od godz. 14.00 nie będzie możliwości dokonywania natychmiastowych rozliczeń wymiany walut.

Nest Bank

Koniec weekendu nie oznacza braku utrudnień. Nest Bank wyznaczył prace informatyczne właśnie na noc z niedzieli na poniedziałek (18/19 sierpnia). Wtedy mogą nie zadziałać karty banku – od godz. 00.00 do godz. 4.00 klienci mogą spotkać się z problemami z wypłatą gotówki z bankomatu lub z realizacją płatności w internecie.

Toyota Bank

Zdecydowanie najdłuższą przerwę w ten weekend zaserwował swoim klientom Toyota Bank. Już dziś (16 sierpnia) od godz. 18.00 nie będzie możliwości zalogowania się na swój rachunek w bankowości internetowej oraz dokonywania szybkich płatności internetowych. Na koniec przerwy przyjdzie korzystającym z produktów banku trochę poczekać. Bank zaplanował zakończenie prac dopiero na niedzielę (18 sierpnia), na koniec dnia. Do dyspozycji klienta pozostaje w tym czasie infolinia, jednak będzie ona działała wyłącznie w trybie informacyjnym i w określonych godzinach.

MDe

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
blad
Przerwa w Toyota Banku już się zaczęła - wcześniej zdążyłem wyjaśnić, że token sprzętowy będzie w logowaniu działał jeszcze tylko 1 miesiąc. Od 14 września kod tokenu generować będzie aplikacja smartfonowa - bez smartfona się nie zalogujesz.
Generowania kodu tokena na windows/macOS nie umieli zrobić - trzeba
Przerwa w Toyota Banku już się zaczęła - wcześniej zdążyłem wyjaśnić, że token sprzętowy będzie w logowaniu działał jeszcze tylko 1 miesiąc. Od 14 września kod tokenu generować będzie aplikacja smartfonowa - bez smartfona się nie zalogujesz.
Generowania kodu tokena na windows/macOS nie umieli zrobić - trzeba pomyśleć o pożegnaniu TB - w końcu mam jeszcze konta w kilku innych bankach :-)

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki