Przerwy w bankach w wyprzedażowy weekend

Większość klientów banków nie odczuje w ten weekend problemów związanych z korzystaniem z ich usług. Ta informacja może ucieszyć tych, którzy ten weekend zarezerwowali na polowanie na wyprzedażowe okazje. W ich przypadku niezawodność systemu transakcyjnego oraz możliwość płacenia kartą może mieć większe znaczenie niż zwykle.

Przerwy w bankach w wyprzedażowy weekend
Przerwy w bankach w wyprzedażowy weekend (fot. lucadp / YAY Foto)

O pracach nad swoimi systemami poinformowało do tej pory pięć instytucji. Do tego grona należą Bank BPS, ING Bank Śląski, mBank, Orange Finanse oraz Santander Bank Polska.

Bank BPS

Jako pierwszy z pracami technicznymi wyjdzie w ten weekend Bank BPS. Ich efektem ubocznym będzie brak możliwości składania wniosków 500+ oraz 300+ w piątek (13 listopada) w godz. od 19.00 do godz. 21.00.

ING Bank Śląski

Przerwa w ING Banku Śląskim została podzielona na dwie tury i obejmie różne obszary banku. W pierwszej kolejności bank bierze na tapetę moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikację ING Makler Mobile, które będą niedostępne w sobotę (24 listopada) w godz. od 8.00 do 18.00. Z kolei, w nocy z niedzieli na poniedziałek (25/26 listopada) można spotkać się z utrudnieniami w korzystaniu z wpłatomatów. Utrudnienia mogą wystąpić między godz. 00.00 a 01.00.

mBank oraz Orange Finanse

Do instytucji, które w ten weekend zaplanowały prace informatyczne należą także mBank oraz Orange Finanse. Problemy z korzystaniem z niektórych usług mogą wystąpić w niedzielę (25 listopada). Na liście znajdują się:

  • brak możliwości dokonywania płatności kartą, dokonywania wypłat środków z bankomatów, oraz dokonywania wpłat za pomocą wpłatomatu (w godz. od 3.30 do 7.30),
  • brak możliwości złożenia wniosku (w godz. od 3.00 do 9.30),
  • niedostępność bankowości internetowej oraz mobilnej (w godz. od 3.30 do godz. 8.30).

Santander Bank Polska

Prace konserwacyjne pokrzyżują plany klientów Santander Banku Polska, którzy korzystają z serwisu Inwestor online oraz aplikacji Inwestor mobile. Bank wyłączy wspomniane usługi w sobotę (24 listopada) o godz. 7.00. Prace potrwają do godz. 17.00.

MDe

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne