Przerwy w bankach na długi weekend

2017-08-11 14:40
publikacja
2017-08-11 14:40

W najbliższych dniach większość klientów nie będzie miała problemów z dostępem do usług bankowych. Zaledwie cztery banki postanowiły przeprowadzić w tym czasie konieczne prace nad swoimi systemami bankowymi. W przypadku dwóch z nich będą one miały wpływ na płatności kartą, dlatego niektórym przyda się w tym czasie gotówka.

W trakcie długiego weekendu klienci ING Banku Śląskiego, Santander Consumer Banku oraz T-Mobile Usługi Bankowe będą musieli liczyć się z ograniczeniami w dostępie do bankowości elektronicznej. W przypadku pierwszego z nich mogą również występować problemy z m.in. płatnościami kartą oraz wypłatami z bankomatów. Utrudnienia w autoryzacji transakcji dokonanych kartą zapowiada również Volkswagen Bank.

Przerwy w bankach na długi weekend / fot. lucadp / YAY Foto

ING Bank Śląski

Przerwa techniczna w ING Banku Śląskim zostanie przeprowadzona pod koniec weekendu i obejmie kilka obszarów działania instytucji. Jej przeprowadzenie zostało wyznaczone na noc z 13 na 14 sierpnia 2017 r. (z niedzieli na poniedziałek) i potrwa od godz. 00.00 do godz. 05.00. W jej czasie klienci mogą napotkać na problemy z m.in. wypłatą środków z bankomatów oraz realizacją transakcji dokonywanych kartą, dlatego lepiej zaopatrzyć się w gotówkę z odpowiednim wyprzedzeniem.

Bank zapowiada również możliwość wystąpienia ograniczeń w korzystaniu z:

  • systemów bankowości internetowej oraz mobilnej,
  • systemu rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir,
  • systemu ING CardsOnLine
  • płatności BLIK, NFC i Mastercard w telefonie.

Brak dostępu do systemów transakcyjnych dotknie zarówno klientów detalicznych, jak i korporacyjnych. Co więcej, w ciągu tych kilku godzin nie będzie możliwe aktywowanie kart płatniczych oraz nadawanie im kodów PIN.

Santander Consumer Bank

Przerwa techniczna w Santander Consumer Banku została przełożona na drugą część długiego weekendu. Rozpocznie się ona w poniedziałek, 14 sierpnia o godz. 22.00 i potrwa aż do środy do godz. 8.00. W tym czasie bankowość internetowa banku będzie niedostępna.

T-Mobile Usługi Bankowe

Z informacją o braku dostępu do bankowości internetowej podzielił się także T-Mobile Usługi Bankowe. Zapowiadana przerwa zostanie przeprowadzona w sobotę, 12 sierpnia 2017 r., w godz. od 01.00 do 07.00.

Volkswagen Bank

Na problemy z dokonywaniem płatności kartami debetowymi powinni się również nastawić klienci Volkswagen Banku. Utrudnienia wystąpią 13 sierpnia 2017 r. w godzinach 00.00 – 01.30 i będą dotyczyć autoryzacji transakcji realizowanych przy wykorzystaniu kart płatniczych Visa Volkswagen Bank.

Z kolei, Bank Pekao oraz Idea Bank poinformowały o zmienionych godzinach pracy w trakcie długiego weekendu. Pierwszy z nich zapowiedział, że w poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., niektóre placówki będą nieczynne. Listę zamkniętych oddziałów można sprawdzić na stronie internetowej banku. Natomiast, Idea Bank przypomina, że 15 sierpnia 2017 r. nie będzie można skorzystać z usługi mobilnego wpłatomatu, a infolinia będzie w tym dniu pracowała w zmienionych godzinach. 

MDe

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki