Przerwy w bankach a 12 listopada 2018

Przed niektórymi z nas nieco dłuższy weekend, obejmujący także poniedziałek 12 listopada 2018 r. Jak do dodatkowego dnia wolnego podeszły banki zapowiadając weekendowe przerwy w działaniu ich usług internetowych?

(fot. lucadp / YAY Foto)

Banki 12 listopada

Polacy muszą się przygotować, że ze względu na obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości raczej nie skorzystają ze stacjonarnych oddziałów banków następnego dnia – 12 listopada 2018 roku. Będą mogli jednak korzystać z usług internetowych, ponieważ decyzją Narodowego Banku Polskiego i Krajowej Izby Rozliczeniowej przelewy będą tego dnia rozliczane tak samo, jak w dzień roboczy.

Poza tym tylko cześć klientów będzie musiała liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami w działaniu serwisów internetowych. Zapowiedziały je zaledwie cztery banki: Deutsche Bank Polska i Santander Bank Polska w związku z migracją użytkowników, Getin Bank i Toyota Bank.

Deutsche Bank

Procesy techniczne związane z migracją wydzielonej części Deutsche Banku do Santander Banku Polska rozpoczęły się już wczoraj 8 listopada. Wtedy nastąpiło ograniczenie funkcjonalności usług Teleserwisu.

Dziś, 9 listopada 2018 roku o godz. 18:00 wyłączony zostanie system db easyNET, db powerNET i db hipoNET. Przez resztę weekendu systemy bankowości elektronicznej Deutsche Banku pozstaną niedostępne. Bez problemu będą rozliczane transakcje kartowe.

Od 13 listopada placówki Deutsche Banku będą już działały pod szyldem Santander Banku Polska.

Getin Bank

W związku z pracami konserwacyjnymi klienci Getin Banku mogą spotkać się z utrudnieniami w działaniu bankowości internetowej i mobilnej jeszcze dziś, 9 listopada między godz. 22:00 a 23:00. Problemy mogą wrócić jeszcze w nocy z soboty na niedzielę (10/11 listopada) od północy do godz. 6:30.

Santander Bank Polska

W sobotę, 10 listopada, w godz. 0:00-7:30 bankowość internetowa Santander Banku Polska będzie niedostępna. Od godz. 7:30 do 23:50 będzie można sprawdzić jedynie historię i saldo rachunku. Od północy aż do wieczora – godz. 20:00, bankowość nie będzie działała w ogóle – ani internetowa, ani mobilna.

Podczas przerwy karty oraz bankomaty i wpłatomaty będą działać jednak salda będą nieaktualne.

Toyota Bank

W niedzielę 11 listopada, w godz. 6:00 - 11:00 bank zaplanował prace serwisowe. W związku z tym w godz. 6:00-8:00 mogą wystąpić utrudnienia w autoryzacji płatności kartowych, natomiast w godz. 6:00-11:00 mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, automatycznego serwisu telefonicznego i usługi tzw. szybkich płatności.

Mateusz Gawin

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj