Przerwy w bankach. Gdzie nie będzie dostępu?

W sobotę i niedzielę kilka banków planuje przerwy w działaniu systemów bankowości elektronicznej i obsłudze płatności. Na utrudnienia powinni przygotować się klienci BNP Paribas Bank i Nest Banku oraz inwestorzy w ING Banku Śląskim.

W sobotę 25 maja przeprowadzenie prac technologiczno-serwisowych planuje ING Bank Śląski. W godzinach od 8:00 do 18:00 niedostępne będą moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Mobile.

(fot. lucadp / YAY Foto)

Sobotnia przerwa czeka także klientów BNP Paribas Bank. 25 maja od godz. 00:00 do godz. 11:30 systemy bankowości internetowej tej instytucji będą niedostępne ze względu na zaplanowane prace serwisowe.

Nest Bank będzie prowadził prace modernizacyjne w swoich systemach informatycznych w nocy z 25 na 26 maja. Od godz. 00:00 do godz. 07:00 w dniu 26 maja 2019 r. wystąpią czasowe utrudnienia w dostępie do rachunków. Bankowość internetowa i aplikacja mobilna działać będą w trybie przyjmowania zleceń, co oznacza, że zlecenia (np. zlecenie przelewu) zostaną zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac.

Nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych oraz doładowania telefonu komórkowego. Niedostępne będą operacje na saszetkach (zasilenie, zmiana kwoty, usunięcie saszetki). Nie będzie możliwe zasilenie rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa. Niedostępne będą płatności za zakupy internetowe z wykorzystaniem NestPrzelewu. W tym czasie nie będzie można też otworzyć nowego konta, złożyć wniosku o kredyt, ani o wydanie karty. Transakcje kartowe będą realizowane bez przeszkód.

MK

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne