Przerwy techniczne w wielu bankach. Te instytucje wyłączą swoje usługi na weekend

Z utrudnieniami w dostępie do usług bankowych muszą się zmierzyć w ten weekend klienci aż dwunastu instytucji. Wśród wyłączanych usług bankowość internetowa i mobilna przewijają się najczęściej, jednak część banków uczula na możliwość wystąpienia problemów w korzystaniu z kantoru walutowego, usług maklerskich czy infolinii.

Przerwy w dniach od 3 do 5 sierpnia 2018 r. zapowiedziały następujące banki: Bank Pekao, Bank Pocztowy, Deutsche Bank, EnveloBank, eurobank, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, Noble Bank, Raiffeisen Polbank, Santander Consumer Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

Przerwy techniczne w wielu bankach. Które instytucje wyłączą swoje usługi?
Przerwy techniczne w wielu bankach. Które instytucje wyłączą swoje usługi? (fot. lucadp / YAY Foto)

Bank Pekao

Przerwa w Banku Pekao rozpocznie się w sobotę (4 sierpnia 2018 r.) o godz. 11.00 i powinna zakończyć się po 7 godzinach – o 18.00. W tym tygodniu problemy odnotuje zaledwie część klientów, ponieważ prace obejmują wyłącznie serwisy CDMInternet oraz Pekao24Makler.

Bank Pocztowy i EnveloBank

W ten weekend prace nad systemami będą również przeprowadzane w Banku Pocztowym oraz jego internetowej marce – EnveloBanku. Ich start został zaplanowany na piątek (3 sierpnia 2018 r.) na godz. 20.00. Przerwa obejmie bankowość internetową oraz mobilną (w przypadku EnveloBanku) i potrwa do godz. 18.00 dnia następnego. Bank uczula jednak, że utrudnienia mogą również wystąpić między 23.00 a 23.30 w sobotę (4 sierpnia 2018 r.). Dodatkowo klienci Banku Pocztowego zostali uprzedzeni o niedostępności usługi 3D-Secure w niedzielę (5 sierpnia 2018 r.) w godz. 07.00 – 13.00. W czasie przeprowadzanych przerw infolinia będzie działała w trybie informacyjnym, a wpłaty i wypłaty w placówkach banku i w oddziałach Poczty Polskiej będą niedostępne.

Deutsche Bank

Na kilka godzin Deutsche Bank wyłączy systemy db easyNET oraz powerNET, a także uniemożliwi dokonywanie szybkich płatności internetowych. Klienci banku powinni być na to uczuleni w godz. od 00.00 do 08.00 w sobotę (4 sierpnia 2018 r.) Teleserwis będzie dostępny w ograniczonym zakresie. Deutsche Bank nie wyklucza, iż w podanych godzinach mogą wystąpić utrudnienia przy realizacji niektórych transakcji wykorzystujących karty płatnicze.

eurobank

Problemy z dostępem do bankowości internetowej oraz mobilnej będą mogli odczuć także korzystający z usług eurobanku. Zgodnie z informacją na stronie internetowej bank planuje przeprowadzić nocną przerwę modernizacyjną w nocy z piątku na sobotę (z 3 na 4 sierpnia 2018 r.) w godz. od 23.35 do 03.00.

Getin Bank i Noble Bank

Prace serwisowe w Getin Banku oraz Noble Banku zostaną podjęte w podobnym czasie, jednak potrwają nieco dłużej. Ich efektem będzie brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej w nocy z piątku na sobotę (z 3 na 4 sierpnia 2018 r.) w godz. od 23.30 do 08.00.

ING Bank Śląski

Kolejnym bankiem na liście pracujących w weekend jest ING Bank Śląski. W jego przypadku przerwa potrwa sześć godzin, a rozpocznie się w niedzielę (5 sierpnia 2018 r.) o godz. 00.00. Choć bank nie planuje całkowitego wyłączenia swoich usług, to ostrzega klientów o możliwym występowaniu ograniczeń w dostępie do bankowości internetowej Moje ING i aplikacji mobilnej Moje ING mobile, bankomatów i wpłatomatów, płatności BLIK oraz płatności kartami płatniczymi i kredytowymi (w tym płatności telefonem), systemu rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir oraz BlueCash, systemu ING Business oraz jego wersji mobilnej oraz systemu ING CardsOnLine. W podanych godzinach nie będzie możliwe nadawanie kodu PIN do kart oraz korzystanie z modułu Makler w Moim ING.

Ponadto w sobotę (4 sierpnia 2018 r.) od godz. 15:00 natychmiastowe rozliczanie wymiany walut w Kantorze dostępnym przez Moje ING oraz aplikację mobilną będzie niemożliwe.

mBank

Usługi umożliwiające wymianę walut będą również niedostępne w mBanku, który informuje o zaplanowanych pracach nad mKantorem, które odbędą się w niedzielę (5 sierpnia 2018 r.) w godz. 04.00 – 8.00. Ich konsekwencją będzie odcięcie dostępu do usługi w serwisie transakcyjnym i na urządzeniach mobilnych.

Raiffeisen Polbank

Brak dostępu do serwisu R-Broker oraz możliwe problemy z realizacją transakcji kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji kodem 3D-Secure – z takimi utrudnieniami muszą się liczyć klienci Raiffeisen Polbanku w ciągu najbliższych kilku dni. Prace związane z serwisem R-Broker potrwają od piątku (3 sierpnia 2018 r.) od godz. 22.00 do późnych godzin popołudniowych w sobotę (4 sierpnia 2018 r.), z kolei te skupiające się na usłudze 3D-Secure będą miały miejsce w niedzielę (5 sierpnia 2018 r.) w godz. od 07.00 do godz. 13.00.

Santander Consumer Bank

Podobnie jak przed tygodniem, także i w ten weekend bank planuje przeprowadzenie prac serwisowych, które spowodują czasowe wyłączenie bankowości internetowej. Przerwa potrwa zaledwie dwie godziny – od godz. 22.00 do 24.00 w piątek (3 sierpnia 2018 r.)

T-Mobile Usługi Bankowe

Prace techniczne w T-Mobile Usługi Bankowe również obejmą bankowość elektroniczną i będą trwały od godz. 23.00 do godz. 06.00 w nocy z piątku na sobotę (z 3 na 4 sierpnia 2018 r.). W tym czasie klienci nie będą mieli dostępu do serwisu. 

MDe

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj