Przerwy techniczne w bankach na majówkę

W długi weekend majowy większość klientów będzie mogła korzystać z usług banków bez przeszkód. Przerwy w działaniu swoich systemów zapowiedziało tylko sześć banków. W przypadku pięciu z nich będzie się to wiązało z brakiem dostępu do bankowości internetowej przez kilka godzin.

Przerwy techniczne w bankach na majówkę
Przerwy techniczne w bankach na majówkę (fot. lucadp / YAY Foto)

Getin Bank, Idea Bank, Lion’s Bank, Noble Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe – klienci tych banków nie będą mogli zarządzać swoimi rachunkami przez internet w wybranych godzinach nadchodzącego weekendu. Prace nad systemami zapowiedział też ING Bank Śląski, jednak w jego przypadku dotyczyć będą one jedynie posiadaczy kart kredytowych oraz osób korzystających z usług maklerskich.

Getin Bank i Noble Bank

Getin Noble Bank nie odkłada prac konserwacyjnych na następny tydzień. Rozpoczną się one już dzisiejszej nocy, 28 kwietnia, lecz nie potrwają zbyt długo. W ich efekcie klienci Getin Banku oraz Noble Banku nie będą mogli korzystać z bankowości internetowej oraz mobilnej od godz. 23.00 do godz. 3.00 dnia kolejnego, 29 kwietnia.

Idea Bank i Lion’s Bank

W Idea Banku oraz Lion’s Banku będzie miała miejsce trochę dłuższa przerwa. Rozpocznie się ona w niedzielę, 30 kwietnia o godz. 16.00, a zakończy w poniedziałek, 1 maja o godz. 2.00. W tym czasie systemy transakcyjne Idea Banku oraz Lion’s Banku będą niedostępne, a klienci pierwszego z nich nie będą mogli również korzystać z aplikacji mobilnej. Planowane ograniczenia zostały podyktowane pracami nad dostosowaniem się do wymogów ustawy o obowiązkowej wymianie informacji w dziedzinie opodatkowania.

ING Bank Śląski

W weekend z trudnościami w dostępie do usług banku będą musieli się liczyć posiadacze kart kredytowych oraz korzystający z usług maklerskich w ING Banku Śląśkim. Prace serwisowe nad tymi obszarami działalności banku nie zostaną przeprowadzone równocześnie. Pierwsza przerwa wystąpi w sobotę, 29 kwietnia od godz. 9.00 do godz. 19.00 i dotknie użytkowników modułu Makler oraz posiadaczy aplikacji ING Makler Mobile, które w ciągu wskazanych dziesięciu godzin będą niedostępne.

Kolejne prace bank przesunął na majówkę. W nocy z 3 na 4 maja od godz. 2.00 do 3.00 nie będzie możliwe zlecanie przelewów z kart kredytowych, nadawanie im kodów PIN, a także ich aktywacja. Bank uprzedza również, że w tym czasie mogą wystąpić problemy w realizacji transakcji dokonywanych za ich pomocą. 

T-Mobile Usługi Bankowe

T-Mobile Usługi Bankowe szykuje pierwszą przerwę techniczną po uruchomieniu nowej bankowości elektronicznej. W nocy z 28 na 29 kwietnia od godz. 1.30 do godz. 5.00 nie będzie można korzystać z bankowości internetowej oraz mobilnej banku. 

MD

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 12 ~Prol

W czasie tych tzw. "przerw technicznych" Żydzi transferują pieniądze Polaków do Izraela i Szwajcarii. W polskich bankach już dawno nie ma kasy, zostały jedynie same zobowiązania

! Odpowiedz
1 8 ~Dżejms

To będą ciekawe czasy jak zdelegalizują gotówkę. Jakiś barter, w naturze pani panu. Jakoś sobie będziemy musieli radzić.

! Odpowiedz
2 1 ~money

To nie jest cala prawda.PKO BP nie wykona zadnego przelewu do wtorku 2.5.17

! Odpowiedz
8 5 ~222

w nocy z 28 na 29 od godziny 1.30 do 5.00 ? co za tłuk pisał ? o tej godzinie to już nie z 28 na 29 tylko 29 od 1.30 do 5.00...jak nie wierzy to niech sprawdzi na zegarze w smartfonie :D

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne